Czas ma w dzisiejszych czasach ogromną wartość. Ciągle mamy go za mało, ciągle gdzieś się śpieszymy i ciągle brakuje nam czasu na zrobienie wszystkiego co sobie zaplanujemy. Nie znosimy tracić czasu na bezsensowne czynności jak stanie w długich korach czy stanie w kolejkach.

Niestety raczej trudno wyeliminować korki w godzinach szczytu, zwłaszcza w dużych miastach. Chyba, że nagle wszyscy przesiedlibyśmy się na rowery lub zaczęli korzystać z komunikacji miejskiej. Ale to jest raczej mało realne. Własne auto to jednak ogromny komfort i niezależność.

Trochę lepiej ma się sprawa z kolejkami. Dzięki coraz szerszemu wykorzystaniu kolejkomatów obsługa interesantów uległa znacznej poprawie, co przełożyło się na krótszy czas spędzony w oczekiwaniu czy to w urzędzie, czy w kolejce do lekarza.

Kolejkomat czyli inaczej system zarządzania ruchem klientów ma obecnie coraz szersze zastosowanie. Powszechnie wykorzystywany jest wszędzie tam gdzie konieczna jest sprawna obsługa większej ilości osób. Dlatego kolejkomaty świetnie sprawdzają się w bankach, ośrodkach zdrowa, punktach pobrań medycznych, urzędach publicznych, w dużych firmach i wszędzie tam gdzie liczy się sprawna i szybka obsługa kolejkowiczów.

Kolejkomaty mocno usprawniły obsługę klienta. Pozwoliły na zwiększenie komfortu wśród oczekujących. Po pierwsze tam gdzie są kolejkomaty panuje większy porządek. Każdy kto czeka w kolejce ma przyporządkowany numerek, dzięki czemu na ma sporu o to kto był za kim i kiedy przyszedł oraz ile czeka w kolejce. W takiej sytuacji często pojawia się chaos i napięcie, a kolejkomaty skutecznie go niwelują. Kolejkowicze nie muszą już stać przez dłuższy czas po to by pilnować swojego miejsca, mogą spokojnie oczekiwać na specjalnej ławeczce czy na krześle na to aż ich numerek zostanie wezwany. To znacząco poprawia komfort oczekiwania.

Kolejkomat poprawia również jakość pracy urzędników, pracowników recepcji w przychodniach czy szpitalach. Ogólnie wpływają więc na poprawę komunikacji w przestrzeni publicznej eliminując z niej chaos, nerwy i pojawiające się często kłótnie i pretensje.

Przy tym ich działanie jest bardzo proste. Nawet osoby starsze nie będą miały problemu z obsługą kolejkomatu.

Korzyści z ich wykorzystania w przestrzeni publicznej są ogromne. Dlatego odpowiedź na pytanie czy kolejkomaty są potrzebne może być tylko jedna. Tak są potrzebne i na szczęście coraz więcej firm dostrzega potencjał z ich wykorzystania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here