Jakie korzyści płyną z zastosowania routerów w domu i miejscach publicznych?

Routery to zaawansowane technologicznie sprzęty sieciowe, które pozwalają na przesyłanie pakietów informacji między dwoma różnymi urządzeniami – komputerami stacjonarnymi lub laptopami. To one umożliwiają stworzenie lokalnej sieci, w której każde z nich będzie miało własny adres IP, podczas gdy w internecie będą widoczne pod jednym adresem zewnętrznym.

Jakie zalety płyną z zastosowania routera w domu?

Router pozwala przede wszystkim na podłączenie do danej sieci komputerowej WAN/LAN wielu sprzętów. Oznacza to, że każdy z użytkowników urządzenia stacjonarnego lub mobilnego, w tym także tabletu lub telefonu komórkowego, może dowolnie korzystać z internetu – oglądać filmy czy korzystać z bankowości, niezależnie od tego, co w danym momencie robią pozostali użytkownicy.

Drugą zaletą zastosowania routera w domu jest możliwość stworzenia sieci domowej, która pozwala na dzielenie się materiałami i informacjami. W praktyce oznacza to, że mając dane zapisane na przykład na komputerze, można bez problemu odtworzyć je na powiązanym z nim tablecie czy smartfonie. Co istotne – nie wymaga to podłączania do siebie urządzeń za pomocą kabla, a jedynie dostępu do sieci.

Router w miejscu publicznym

Zastosowanie routerów nie kończy się na tworzeniu małej, zamkniętej sieci w prywatnych domach – możliwość powiązania ze sobą kilku sprzętów jest równie chętnie wykorzystywana przez przedsiębiorstwa, jednak w takich miejscach stosuje się do tego profesjonalne urządzenia, które oferuje np. NaviPartner. Routery pojawiają się w lokalach gastronomicznych, hotelach, transporcie publicznym, a także w obiektach usługowych. Internet udostępniony za pomocą Wi-Fi bez wątpienia zachęca gości i klientów do powrotu do danego miejsca lub spędzenia w nim większej ilości czasu. Efekt? Zysk dla przedsiębiorstwa oraz budowanie pozytywnego wizerunku wśród obecnych i potencjalnych klientów.

Równie istotne jest wykorzystanie routera podczas konferencji, szkoleń lub spotkań biznesowych i branżowych. Dlaczego? Po pierwsze – udostępnia on sieć do komputera, na którym przygotowuje i prezentuje materiały szkoleniowe. Po drugie – pozwala wszystkim uczestnikom danego wydarzenia na nieograniczone surfowanie po internecie i wyszukiwanie dodatkowych informacji. Za pomocą routerów można również bez problemu udostępniać materiały szkoleniowe wszystkim zainteresowanym.

Jakie cechy powinien posiadać profesjonalny router?

Przede wszystkim musi on wspierać najnowsze standardy transmisji danych: IEEE802.11n i IEEE80211b/g, a także zapewniać możliwość podłączenia wielu urządzeń bez spadku jakości połączenia. W przypadku routerów mobilnych istotne jest ich zasilanie, które powinno być dostosowane do zasilania z samochodu czy autobusu. Możliwości takie mają profesjonalne routery TELTONIKA, których dokładną specyfikację znaleźć można w sklepie internetowym NaviPartner.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here