Hostingi są przestrzenią w sieci, która znajduje się w obrębie serwera. Usługa współdzielona jest skierowana do właścicieli najmniejszych sklepów internetowych, którzy nie planują rozwoju firmy. Hostingi VPS gwarantują dużą autonomię i elastyczność, dlatego są najczęściej wybierane przez klientów. Natomiast serwery dedykowane są przeznaczone dla największych sklepów internetowych oraz serwisów aukcyjnych.

Czym jest hosting?

Hosting jest wirtualną przestrzenią na stałe podłączoną do sieci. Znajduje się ona na fizycznym serwerze umieszczonym w serwerowni firmy oferującej usługę. Na hostingu zakłada się strony WWW lub umieszcza się swoje dane w postaci plików multimedialnych lub zapisanych informacji.

Hosting współdzielony – dla najmniejszych sklepów internetowych

Hostingi współdzielone są wyodrębnioną przestrzenią serwera, która jest udostępniania pojedynczemu użytkownikowi. Reszta elementów systemu jest przydzielona innym klientom. Ta usługa ma najmniejsze parametry oraz małe możliwości rozwoju. Jeśli więc działalność internetowa użytkownika zacznie się rozwijać, nie będzie on mógł rozbudować strony WWW ze względu na ograniczone miejsce na dysku. Plusem tego rozwiązania jest mała cena, dzięki czemu jest to dobry pomysł dla sklepów, które działalność internetową traktują tylko jako dodatek. Hosting współdzielony jest też wskazany dla małych firm, które nie planują rozwoju w przyszłości.

Hostingi VPS – większa niezależność i elastyczność działania

Hostingi VPS (Virtual Private Server) są podobne w działaniu co współdzielone, jednak klienci w tej usłudze są od siebie niezależni. Nie dojdzie więc do sytuacji, że przez nadmierne użytkowanie sieci, inni stracą na jakości. Klienci hostingów VPS mogą też w miarę rozwoju firmy zwiększać możliwości serwera. Z tej usługi najczęściej korzystają właściciele większości sklepów internetowych na świecie. Dzięki niej mają autonomię, zadowalające parametry oraz elastyczność w działaniu. Nie muszą już planować pracy zanim założą witrynę tylko mogą wykupować kolejną przestrzeń dyskową i moc w trakcie działalności.

Hosting dedykowany – usługa dla dużych sklepów i serwisów aukcyjnych

Hostingi dedykowane są najbardziej zaawansowaną usługą na rynku. Użytkownik ma do dyspozycji całą przestrzeń dyskową serwera. Ma on możliwość:

  • zamontować swój sprzęt w serwerowni firmy hostingowej;
  • wynająć zewnętrznego serwera.

Dzięki temu usługa ta ma olbrzymie możliwości dyskowe (2x 4000 GB) oraz największe dostępne parametry na rynku. Dodatkowo serwery dedykowane są praktycznie bezawaryjne, a w przypadku niejasności nad usługą czuwa profesjonalna firma informatyczna. Z tego rodzaju serwerów korzystają najczęściej właściciele największych sklepów internetowych potrzebujących dużej przestrzeni dyskowej oraz serwisów aukcyjnych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here