Jak zrobić przelew międzynarodowy w 10 minut

Jeśli do tej pory zlecałeś przelewy międzynarodowe wyłącznie za pośrednictwem Twojego banku, to dobrze wiesz, jak długo potrafi „iść” taki transfer. Na pewno zdarzyło Ci się, że odbiorca otrzymał pieniądze dopiero po 3-4 dniach, a jeśli przelew został zlecony w czwartek, to cała procedura wydłużyła się do nawet 5-6 dni. Żyjąc w ultra szybkich czasach trudno jest nam zaakceptować tak żółwie tempo, dlatego szukamy różnych alternatyw dla oferty bankowej. Czy da się zrobić przelew międzynarodowy w 10 minut? Jasne, że tak. Wystarczy tylko skorzystać z odpowiedniej oferty.

Czym jest przelew ekspresowy?

Przelewy ekspresowe, jak sama nazwa wskazuje, są realizowane w pierwszej kolejności, czyli mają priorytet nad tymi zwykłymi. Zlecając przelew ekspresowy możesz liczyć na to, że przesłane środki zostaną zaksięgowane u odbiorcy w czasie nawet 10 minut. Taką deklarację swoim klientom składa https://www.easysend.pl/ – najlepiej oceniana firma obsługująca przelewy międzynarodowe (średnia ocen na niezależnym portalu TrustPilot wynosi aż 4,8/5).

W ofercie EasySend znajdziesz przelewy SuperFAST, które mogą być zlecane między Polską a Wielką Brytanią (to najpopularniejszy kierunek międzynarodowych transferów pieniężnych). Koszt takiego przelewu wynosi tylko 3,99 GBP przy realizacji z UK do Polski oraz 15 PLN, jeśli wysyłasz pieniądze z Polski do UK.

Ważne!

Chcąc mieć zapewnioną realizację w czasie nawet 10 minut, musisz zlecić przelew w dniu roboczym między 7 a 17 czasu brytyjskiego.

Bardzo ciekawą opcją na ekspresowy przelew międzynarodowy jest skorzystanie z możliwości odebrania pieniędzy na poczcie. W EasySend takie transfery również są realizowane nawet w 10 minut. To idealne rozwiązanie np. w sytuacji, gdy chcemy przesłać pieniądze z UK rodzicom lub dziadkom w Polsce, którzy nie mają konta bankowego.

Jak zlecić taki przelew?

To bardzo proste. Przelew międzynarodowy w opcji SuperFAST możesz zlecić zarówno z poziomu przeglądarki internetowej, jak i aplikacji mobilnej EasySend. Przelewasz środki na podane konto, a EasySend po ich zaksięgowaniu od razu transferuje je na konto odbiorcy. Ponieważ banki w UK działają w czasie rzeczywistym, księgowanie przebiega ekspresowo.

Co ważne, w EasySend od razu znasz całkowity koszt przelewu i wiesz, jaka kwota zostanie zaksięgowana na koncie odbiorcy – wystarczy sprawdzić to w kalkulatorze. Nie musisz się przejmować wahaniami kursowymi, co stanowi jeden z najważniejszych argumentów przemawiających za wybraniem przelewu SuperFAST.

Zalety przelewów ekspresowych

Podstawą zaletą jest oczywiście rekordowo krótki czas realizacji przelewu. To duże udogodnienia z punktu widzenia osób, które pilnie muszą przesłać środki np. kontrahentowi czy zapłacić za jakiś przedmiot, zanim skończy się promocja.

Dzięki przelewom ekspresowym można uniknąć wielu kłopotliwych sytuacji – wyobraźmy sobie, że musimy na przykład natychmiast dostać się z Polski do UK najbliższym samolotem, ale nie mamy środków na zakup biletu. Pomóc może nam znajomy mieszkający na Wyspach, który zleci przelew ekspresowy za pośrednictwem EasySend na nasze polskie konto.

Czy to jest bezpieczne?

Przelewy SuperFAST w EasySend są zabezpieczane najnowszymi protokołami bezpieczeństwa, w tym SSL i HTTPS. Firma działa w oparciu o licencję FCA, czyli brytyjskiego odpowiednika Komisji Nadzoru Finansowego. Posiada również licencję ochrony danych osobowych wydaną przez brytyjski urząd nadzorujący dane osobowe ICO.

Odpowiedź jest zatem prosta: tak, zlecanie przelewów ekspresowych za pośrednictwem EasySend jest równie bezpieczne, jak w banku, a przy tym o wiele bardziej opłacalne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here