Czasami bywają takie okresy w życiu, gdzie potrzebujemy natychmiast jakiegoś chociaż małego zastrzyku gotówki. Zbyt dużo wydaliśmy w ostatni weekend na zakupach, mamy zaległy niezapłacony rachunek za telefon który musimy opłacić inaczej zablokują połączenia, czy też wydarzył się nagły wydatek, którego nie jesteśmy pokryć z pieniędzy które nam zostały.

Najlepsze sposoby na zarabianie kasy

Najłatwiejszym sposobem na zarabianie pieniędzy – jest wydawanie jej mniej. Przede wszystkim jeżeli mamy jakiś stały dochód a nie wystarcza on na pokrycie wszystkich należności i wydatków – oszczędzajmy. Na czym można oszczędzać? Zaczynając od naszych używek takich jak alkohol czy papierosy, czy poprzez kupowanie ubrań tylko nam niezbędnych, a nie takich które przeleżą kolejne 6 miesięcy z pozostałymi kupionymi i zapomnianymi. Zaoszczędzić możemy także na rachunkach – zrewidujmy nasz abonament za telefon, internet czy nawet prąd. Wybierzmy najbardziej korzystną ofertę – ale taką która zaspokoi nasze potrzeby a nie będzie nad nie. Po co nam super szybki internet, czy 10GB w komórce kiedy wykorzystujemy tylko ułamek tego? Warto pomyśleć także czy nie za często odwiedzamy knajpy i restauracje? Może warto zostać w domu i znacznie zaoszczędzić na jedzeniu.

Jeżeli prócz oszczędności nadal odczuwamy niedosyt gotówki warto rozważyć proste prace, które nie przyniosą nam dużych dochodów, ale podreperują nasz budżet, jakie to prace?

Skoś sąsiadom trawnik

Wiele osób starszych posiadających dom z ogrodem zwyczajnie nie ma już siły walczyć z kosiarką, może warto im pomóc a przy tym zarobić? Patrząc, że trawa rośnie regularnie a takich klientów możemy łatwo znaleźć w ciągu sezonu letniego możemy zarobić naprawdę całkiem niezłe pieniądze.

Zrób zakupy chorej sąsiadce

Pieniądze czasami niemal leżą na ulicy, wiele osób chorych, samotnych i potrzebujących nie jest w stanie samemu zrobić zakupów niezbędnych do przeżycia a ich egzystencja ogranicza się w głównej mierze do mieszkania. Może warto poszukać takich osób? Pomóc im a przy tym zarobić niewielką sumę. Robiąc to regularnie na pewno uzbieramy całkiem zadowalającą sumę poświęcając tylko ułamek naszego wolnego czasu.

Drobne prace

Masz dar do naprawiania przedmiotów? Czujesz, że bez problemu złożysz rower, naprawisz go czy też wymienisz dętkę? Wiele osób poszukuje osób świadczących drobne usługi za niewielkie pieniądze. Często polecają one usługi innym osobom przez co bardzo szybko jesteś w stanie nie tylko zarobić, ale i posiadać stałych klientów, którzy będą regularnie korzystali z Twoich usług.

Posprzątaj komuś mieszkania lub dom

Wiele osób pracujących zwyczajnie nie ma czasu na proste domowe obowiązki, dzieci, praca, hobby i zwyczajnie brakuje czasu na posprzątanie domu czy mieszkania. Może warto zainteresować się taka grupą klientów i oferować sprzątanie domów i mieszkań. Często kilka godzin wystarczy aby zarobić naprawdę rozsądne pieniądze. Jeżeli tylko wykonasz taka pracę dokładnie i sumiennie – sukces gwarantowany.

Jak na powyższych przykładać widać, zdobywanie pieniędzy nie jest aż takie trudne, jeżeli wykażemy inicjatywę, praca i zarabianie pieniędzy to znacznie lepsze rozwiązanie, niż pożyczanie pieniędzy od znajomych czy w banku. Bo z czego oddamy, a tak mamy pewność, że ile mamy tyle wydamy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here