Jak zdać maturę z matematyki po latach

Matematyka to jeden z najważniejszych przedmiotów szkolnych, choć przez wielu nielubiany. Jeszcze jakiś czas temu matura z matematyki nie była obowiązkowa, stąd też stosunkowo niewiele osób się na nią decydowało. Co jednak w sytuacji, gdy ktoś chce zdać egzamin maturalny z tego przedmiotu po latach? Jak najlepiej się do tego przygotować?

Matura po latach może być prawdziwym wyzwaniem

Wiele osób z różnych powodów decyduje się na zdanie egzaminu maturalnego nawet po kilku czy kilkunastu latach od ukończenia szkoły. Wizja przystąpienia do matury po tym czasie może być jednak paraliżująca – zwłaszcza jeśli chodzi o taki przedmiot jak matematyka (z której obowiązkowy egzamin maturalny przywrócono – po 25 latach – w 2010 r.). Dodatkową przeszkodą może być zmieniająca się podstawa programowa. Osoba przygotowująca się do matury z matematyki powinna zatem najpierw zorientować się, jaki zakres materiału musi przerobić.

Część osób przystępujących do matury po latach może więc czuć się zagubiona. W takiej sytuacji dobrym rozwiązaniem będzie zapisanie się na kurs maturalny, który umożliwi przygotowanie się do egzaminu. Taką możliwość udostępnia m.in. szkoła Żak (o samym kursie można przeczytać więcej na stronie https://zak.edu.pl/oferta-edukacyjna/kursy-online/kurs-maturalny-z-matematyki–online).

Jak zdać maturę po latach? Pomóc może kurs

Na kurs maturalny w Żaku może zapisać się każda osoba pełnoletnia – zarówno maturzysta jak i ktoś, kto postanowił podejść do egzaminu maturalnego po latach. Kurs odbywa się online, dzięki czemu nie trzeba martwić się o dojazdy – co jest szczególnie istotne dla osób aktywnych zawodowo. Wystarczy mieć jedynie komputer ze stabilnym łączem internetowym i działającą przeglądarkę.

Kurs jest pełnym, systematycznym i kompleksowym powtórzeniem materiału z matematyki obowiązującego na poziomie podstawowym. Z tego względu osoby przystępujące do matury po latach nie muszą obawiać się, że zaskoczy je nowa podstawa programowa. W ramach kursu słuchacze przerobią wszystkie najważniejsze zagadnienia, w tym m.in. funkcje (liniową, kwadratową, wymierną, wykładniczą, logarytmy), jak i sumy algebraiczne, ciągi, trygonometrię, planimetrię, stereometrię, rachunek prawdopodobieństwa oraz statystykę. Przypomniane zostaną nawet tak podstawowe zagadnienia jak liczby rzeczywiste czy język matematyki.

Przygotowanie do rozwiązywania zadań i rozpoznawania schematów

To, co dla wielu osób może być niezwykle istotne, to fakt, że w ramach kursu uczestnicy nie tylko odświeżają sobie wszystkie niezbędne zagadnienia, ale również – uczą się rozpoznawać typowe schematy i algorytmy, co może im pomóc zwłaszcza w przypadku zadań zamkniętych. Oprócz tego w ramach zajęć słuchacze zostaną też przygotowani do rozwiązywania trudniejszych, bardziej skomplikowanych zadań. Pomoże im w tym gotowa baza pomysłów i specjalnie przygotowane wskazówki.

Matura po latach: kursy pomogą wyeliminować najczęściej popełniane błędy

Warto też zauważyć, że na kursie maturalnym z matematyki prowadzonym przez Żaka wykładowcy poświęcają dużo uwagi zagadnieniom, które osobom zdającym egzamin maturalny sprawiają najwięcej problemów. Dodatkowo uczą formalnego opisywania rozwiązań (za co również przyznawane są punkty) i wykazywania zależności. Dzięki temu jest duża szansa na to, że kursanci unikną na maturze popełnienia błędów występujących w większości prac egzaminacyjnych. Należy również zaznaczyć, że kursanci ćwiczą najszybsze i najskuteczniejsze sposoby rozwiązywania zadań – co jeszcze bardziej zwiększa ich szanse na uzyskanie dobrego wyniku z egzaminu.

Kurs maturalny z matematyki to zatem świetna opcja przygotowania do egzaminu maturalnego zarówno dla osób kończących szkołę, jak i tych, które po latach chcą przystąpić do matury po raz pierwszy lub poprawić jej wynik. Samodzielna nauka może być efektywna, jednak dzięki wykładowcom słuchacze poznają (i zaczynają rozumieć) schematy i sposoby, które mogą im pomóc w zdaniu egzaminu.

Artykuł sponsorowany.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here