Jak zabezpieczyć nowy smartfon?

Nowinki technologiczne stały się nieodłączną częścią naszej codzienności. Niestety w większości są to sprzęty niezwykle wrażliwe i podatne na uszkodzenia. Aby jak najdłużej cieszyć się doskonale działającym smartfonem, najlepiej już w dniu jego zakupu zabezpieczyć go przed ewentualnym zniszczeniem. Bardzo drogie modele można dodatkowo objąć ubezpieczeniem w postaci polisy, z kolei osoby, które mają szczególną skłonność do niszczenia smartfonów, powinny zastanowić się nad zakupem urządzenia konstrukcyjnie odpornego na wodę oraz urazy mechaniczne.

Ochrona wyświetlacza w smartfonie

Niezależnie od tego, czy smartfon został kupiony samodzielnie, czy wchodził w skład oferty abonamentowej jednego z wiodących na rynku operatorów, np. Virgin Mobile trzeba go zabezpieczyć. Pierwszym krokiem powinno być ochronienie najdelikatniejszej i najbardziej narażonej na uszkodzenia części – wyświetlacza. W tym celu najlepiej kupić szkło ochronne lub folię. Takie zabezpieczenie chroniące ekran przed stłuczeniem to wydatek rzędu 20-100 zł. Naprawa pękniętego wyświetlacza to niestety już znacznie poważniejsza inwestycja rozpoczynająca się od kwoty 200 zł. Kolejnym etapem wzmacniania nowego smartfona powinny być tzw. Plecki. Wykonana z silikonu, plastiku, skóry (naturalnej lub ekologicznej) osłona zakładana na tylną obudowę stanowi jej dodatkowe wzmocnienie. “Plecki” można kupić już nawet za 20 zł. Ich cena jest uzależniona od materiału, z jakiego zostały wykonane. Co ciekawe taka osłona na telefon jest również doskonałym sposobem na jego personalizację, można wybrać ulubiony wzór, albo np. wizerunek ulubionego artysty. Innym rodzajem zabezpieczenia jest futerał, który osłania zarówno przód, jak i tył smartfona. Takie rozwiązanie zdecydowanie zwiększa gabaryty telefonu, ale jednocześnie jest jednym z najskuteczniejszych. Etui może być otwierane albo wzdłuż boku (etui książkowe), albo podstawy telefonu (etui z klapką), może to być również “kieszonka”. W etui są dodatkowe miejsca np. na kartę płatniczą, wizytówki lub pieniądze.

Bumpery – ochronne opaski

Inną kategorią ochronnych akcesoriów są tzw. bumpery, które są wyjątkowo oszczędną formą zabezpieczenia smartfona. Są to wykonane najczęściej z silikonu lub gumy ramki zakładane na boki obudowy. Pełnią one funkcję amortyzatora i przyjmują siłę uderzenia, niestety w przypadku, gdy urządzenie spadnie na płasko, bumper może okazać się niewystarczający. Bumpery dostępne są w różnych wersjach kolorystycznych oraz z dodatkami np. W postaci kocich lub króliczych uszu.

Oprócz etui lub bumpera warto dodatkowo wyposażyć wyświetlacz w folię ochronną lub szkło.

Zobacz także:

ZALETY TELEFONU NA KARTĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here