Jak wysłać tanio paczkę za granicę

Z roku na rok na rynku przesyłek kurierskich zwiększa się liczba paczek, które wysyłane są za granicę. Przesyłki zagraniczne stają się coraz popularniejsze ze względu np. na wzrastającą migrację ludności do krajów zachodnich, do których wysyłane są paczki od rodziny czy też znajomych. Nic więc dziwnego, że każdego roku rośnie również ilość zapytań, jak wysłać taką paczkę możliwie jak najtaniej. Od czego zależy cena przesyłki zagranicznej, a także gdzie szukać najtańszych rozwiązań w tym zakresie?

Jaki rodzaj przesyłki wybrać?

Jeśli szuka się informacji na temat tego, jak tanio wysłać zagraniczną paczkę, w pierwszej kolejności trzeba się dowiedzieć, jakie są formy takiej wysyłki. Jak bowiem można się łatwo domyślić, przewoźnicy realizują często naprawdę wiele różnych rodzajów wysyłek.

Zdecydowanie najczęściej wybieranym rodzajem przesyłki zagranicznej jest zwykły list. Jest to wysyłka ceniona przede wszystkim za niską cenę, lecz nie da się ukryć, że czas realizacji jest w tym wypadku dość długi, jak i wielkość przesyłanej rzeczy nie może być za duża. Najczęściej jest to więc kartka z pozdrowieniami.

Jeśli chce się wysłać rodzinie lub znajomym jakiś prezent, zdecydowanie najlepszym wyjściem będzie nadanie klasycznej paczki. Oczywiście jej koszt będzie nieco wyższy, lecz również liczba przedmiotów, które można do niej zapakować okazuje się znacznie większa. Na koniec pozostaje najmniej popularna forma zagranicznej wysyłki, czyli paleta. Ta jest zarezerwowana dla największych i najcięższych przedmiotów, które nie mieszczą się w klasycznej paczce.

Ile kosztuje wysłanie paczki za granicę?

Jeśli ktoś chce się dowiedzieć, jak wysłać możliwie najtańszą przesyłkę zagraniczną, koniecznie musi poznać obowiązujące na rynku ceny. Dopiero ta wiedza pozwoli dokonać oceny rynkowych ofert i wybrać możliwie najtańszą propozycję.

Jak to zatem wygląda w szczegółach i jakie są ceny wysyłek zagranicznych? Oczywiście cena jest w pełni uzależniona od tego, jaki to będzie rodzaj wysyłki, jaka będzie waga paczki, termin dostarczenia, a także co najważniejsze, jaki będzie docelowy kraj. Inny bowiem będzie koszt wysłania paczki do Niemiec, a zupełnie inna będzie kwota potrzebna do opłacenia przesyłki lotniczej do Stanów Zjednoczonych.

Jak zatem konkretnie kształtują się ceny do najpopularniejszych kierunków? Przyjmuje się, że najniższa cena paczki wysyłanej do Niemiec to około 50 złotych. Jeśli chcemy nadać przesyłkę do Wielkiej Brytanii, liczyć się trzeba z wydatkiem na poziomie 70-80 złotych. Zdecydowanie najdroższe są przesyłki za ocean. Przykładowo przesyłki zagraniczne do Stanów Zjednoczonych to koszt minimum 120 złotych.

Oczywiście na tym wydatki się nie kończą, ponieważ istnieje kilka dodatkowych opłat, które również warto wziąć pod uwagę, wyceniając paczkę. Pamiętać w tym wypadku trzeba o cle, a także ewentualnym ubezpieczeniu paczki, ponieważ te zagraniczne są znacznie bardziej zarażone na zaginięcie lub zniszczenie.

Jak nadać zagraniczną paczkę?

Skoro już wiadomo, jak kształtują się ceny zagranicznych paczek, na koniec pozostaje najważniejsza kwestia, czyli to, jak tanio taką przesyłkę nadać. Jak się okazuje, istnieje na to dość prosty sposób, a mianowicie skorzystanie z usług brokera kurierskiego. Zdecydowanie jednym z najlepszych jest strona AlleKurier.pl. Nie tylko samo zamawianie paczek jest tam proste i bardzo intuicyjne, lecz dodatkowo ceny takich przesyłek mogą być nawet o 70% niższe niż w przypadku zlecania ich bezpośrednio przez stronę internetową danego przewoźnika.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here