Coraz więcej magazynów na świecie wyposażanych jest w rozwiązania wspierające ich automatyzację. To podejście niosące ze sobą nie tylko duże oszczędności, ale również szereg innych korzyści.

Magazyny nadal najczęściej obsługiwane są przez nowoczesne roboty pozwalające na jeszcze efektywniejszą kompletację zamówień. Zastosowanie automatyzacji procesów w branży magazynowej pozwala nie tylko na oszczędność czasu, ale również na uzyskanie jeszcze większej wydajności i efektywności prac od momentu odbioru do wydania towarów. Nowoczesne wyposażenie magazynów dostarcza między innymi firma Schäfer –https://www.ssi-schaefer.com/pl-pl, która opracowała rozwiązanie Schäfer Case Picking (SCP) służące go kompletnej automatyzacji procesów kompletacji dostaw dla sektora handlowego.

Schäfer Case Picking (SCP) to w pełni zautomatyzowana koncepcja służąca do kompletowania produktów dopasowana specjalnie do potrzeb poszczególnych placówek odbiorcy.Dobrana do każdego etapu czynności – od momentu przyjęcia towaru, przez jego depaletyzację, buforowanie, kompletowanie, sekwencjonowanie aż do momentu wydania, zapewnia pełną gamę korzyści w ramach podwyższenia wydajności i redukcji kosztów w łańcuchu logistycznym.

W ramach Schäfer Case Picking (SCP) zostały opracowane także specjalne moduły wspomagające automatyczną paletyzację i depaletyzację. Moduł określony jako „Machine Vision” służy do nadania robotom inteligencji przez rozpoznawanie obiektów i precyzyjny dostęp do towaru. W połączeniu z przetwarzaniem obrazów 3D, specjalistycznym oprogramowaniem oraz stałym monitorowaniem pozwala na usprawnienie procesu identyfikacji towarów wraz z ich odpowiednim rozdysponowaniem. Do sterowania robotami wykorzystywane są wtedy zintegrowane kamery 3D.

Kompletna automatyzacja magazynów jest obecnie używana coraz częściej w obiektach na całym świecie – w tym także w Polsce. To rozwiązanie, które wprawdzie nadal wymaga poniesienia wysokich kosztów, niemniej jednak w dłuższej perspektywie pozwala na ich znaczne obniżenie. To powoduje, że to przyszłościowa inwestycja.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here