Jak wybrać profesjonalny laptop do pracy? 4 elementy, na które warto zwrócić uwagę

Stając przed koniecznością zakupu nowego sprzętu zastanawiamy się często jak wybrać profesjonalny laptop do pracy. Służbowy sprzęt powinien być wydajny, funkcjonalny, ergonomiczny i szybki, a przede wszystkim dopasowany do rodzaju wykonywanej pracy.

Laptop do pracy różni się od sprzętu używanego przez graczy czy użytkowników domowych. Liczy się mobilność, ważny jest też procesor, pamięć, system operacyjny i możliwość podłączenia dodatkowego sprzętu.

Profesjonalny notebook to imponujące wnętrze

O wydajności laptopa decydują jego podzespoły. Dobre laptopy do pracy są szybkie i wydajne, a jednocześnie energooszczędne. Te cechy może zapewnić odpowiedni procesor Intel Core i5 lub i7, siódmej generacji. Nie mniej ważna jest pamięć. Jej minimalna wielkość, która zapewni płynność pracy, to 8 GB, jednak im ta wartość będzie większa, tym praca na laptopie będzie bardziej wydajna. Za szybkość odpowiada dysk. Modele SSD są bardziej wytrzymałe i stanowią lepszy wybór do laptopów biznesowych, szczególnie tych, które będą często przenoszone. W cenie są także laptopy, które zostały wyposażone w dwa dyski: jeden SSD, na którym zainstalowany jest system operacyjny, a drugi HDD. Wszystkie te elementy można znaleźć w laptopach Dell Precision dostępnych na https://gigam.pl/14-precision.

Rodzina Precision M5530 dla grafików, programistów i innych specjalistów

Pewne grupy zawodowe wymagają od swojego sprzętu więcej niż inne. Graficy, programiści, architekci i inni pracownicy, którzy korzystają ze specjalistycznego oprogramowania cenią sobie niezawodność sprzętu, a tą oferuje rodzina Precision M5530. Laptopy Precision to komputery wytrzymałe, wydajne i eleganckie. Praca na nich jest ergonomiczna, mogą więc służyć jako laptopy służbowe. Profesjonalny notebook Dell Precision, dzięki wytrzymałej baterii, zapewnia nieprzerwaną pracę przez kilka godzin bez konieczności zapewnienia dostępu do prądu.

IPS Full HD

Osoby, którym szczególnie zależy na jakości obrazu będą zadowolone z możliwości, jakie daje monitor IPS Full HD. Ekrany te charakteryzują szerokie kąty widzenia, doskonałe odwzorowanie barw i wysoki współczynnik kontrastu, dzięki któremu możliwe jest osiągnięcie, tzw. głębokiej czerni. Ekrany skonstruowane w tej technologii znajdują się m.in. w laptopach z rodziny Precision M5530.

Dobre laptopy – dodatkowa funkcjonalność

W laptopie biznesowym ważne są też porty, które umożliwiają podłączenie dodatkowych sprzętów. W standardzie są już niemal Porty USB 3.0 i USB 2.0, a także port HDMI. Przydatny jest także czytnik kart SD lub microSD.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here