Jak aktywnie można spędzić weekend w Szczyrku

Szczyrk to bardzo popularna miejscowość wśród wszystkich osób, które lubią aktywnie spędzać wolny czas. Niniejszy górski kurort, położony w samym sercu Beskidu Śląskiego, jest znakomitym miejscem zarówno na jednodniowy lub weekendowy wypad „za miasto” lub jako miejsce, w którym można w atrakcyjny sposób wykorzystać cały swój urlop.

Skąd popularność Szczyrku?

Szczyrk to zdecydowanie miasto, które swoją popularność zawdzięcza doskonałej lokalizacji (znajduje się tuż przy drodze ekspresowej S1 łączącej północ Polski z południem) oraz dużym inwestycjom w infrastrukturę narciarską. Jest tu bowiem ponad 40 km doskonale przygotowanych tras narciarskich o zróżnicowanym stopniu trudności, trzy duże ośrodki narciarskie i wiele mniejszych, wypożyczalnie i serwisy narciarskie oraz inne atrakcje dla entuzjastów szusowania po białym puchu.

W Szczyrku, na kompleksie skoczni narciarskich Skalite, przez cały rok odbywają się również turnieje skoków narciarskich.

W okresie od wczesnej wiosny do późnej jesieni Szczyrk zachęca turystów z całej Polski do skorzystania z wielu innych możliwości spędzenia wolnego czasu. Sprzyja temu przede wszystkim:

 • bardzo rozbudowana infrastruktura noclegowo-gastronomiczna,
 • wiele oznaczonych pieszych i rowerowych szlaków turystycznych,
 • kilkadziesiąt kilometrów wyznaczonych tras rowerowych,
 • niezwykle duża liczba lokalnych atrakcji (w tym zabytkowe kościoły, galerie sztuki oraz atrakcje ekstremalne, np. loty na paralotni),
 • wysoka dostępność sprzętu sportowego oraz możliwość skorzystania z usług serwisu sprzętu własnego.

Pomysł na aktywny weekend w Szczyrku

Dla osób, które chciałyby w sposób aktywny spędzić weekend w Szczyrku, prezentujemy sprawdzony przez nas pomysł.

 1. Rezerwujemy nocleg na terenie Szczyrku.
 2. Sprawdzamy dobrze opisane trasy rowerowe w Szczyrku i wybieramy tę, na miarę naszych umiejętności, kondycji i preferencji.
 3. Dzwonimy pod numer telefonu: +48 609 005 040 do Trip2Bike. To najlepiej wyposażona wypożyczalnia rowerów w Szczyrku, która umożliwia bezpłatny dowóz rowerów na terenie miasta Szczyrk. Posiada w ofercie rowery elektryczne MTB i górskie MTB, dlatego też decydując się na bardziej wymagającą trasę, warto przemyśleć wybór roweru lub skonsultować to z pracownikiem wypożyczalni.
 4. Pokonujemy wybraną trasę rowerową sami lub korzystamy z możliwości udziału w rowerowej grze terenowej organizowanej przez Trip2Bike.
 5. W drodze powrotnej zahaczamy o jedyny lokal gastronomiczny dla rowerzystów – Grill Bike Bar – nabieramy sił, posilając się pysznymi grillowanymi potrawami.
 6. Będąc w Grill Bike Barze warto podjechać 400 metrów w górę aby odwiedzić jedną z największych atrakcji Szczyrku – Sanktuarium na Górce z cudownym źródełkiem.
 7. Zjeżdżając w dół, do centrum Szczyrku ulicą Orlą, warto zatrzymać się w połowie drogi i podziwiać w pełnej okazałości wspomniany wyżej kompleks skoczni narciarskich Skalite.
 8. Dojeżdżając do centrum Szczyrku, warto przejechać się ścieżką rowerową wzdłuż deptaku nad rzeką Żylicą, a następnie zatrzymać się w Bator Art Gallery i innych galeriach lokalnych artystów oraz kupić rzemieślnicze lody lub serki i odpocząć spożywając je na Placu św. Jakuba.
 9. Po drodze do Trip2Bike warto zatrzymać się przy legendarnym stoku narciarskim Beskidek. Latem na jego zboczu jest rozłożona 80-metrowa zjeżdżalnia wodna oraz inne wodne atrakcje dla dzieci i dorosłych.
 10. Po odstawieniu rowerów w Trip2Bike można pieszo lub taksówką wrócić do miejsca zakwaterowania, wykąpać się i przebrać, by wieczorem wybrać się na jedną z kilku dyskotek.
 11. Następnego dnia, można korzystając z elektrycznych rowerów górskich, zwiedzić pobliskie miejscowości lub inne atrakcje Szczyrku. Jest ich naprawdę wiele! Można także zarezerwować sobie lot helikopterem lub w tandemie na paralotni, a także pojeździć konno.

Słów kilka o Trip2Bike

Trip2Bike to nie tylko największa wypożyczalnia rowerów elektrycznych MTB i górskich MTB w Szczyrku, ale również sprawdzony serwis rowerów w Szczyrku i doświadczony organizator rowerowych imprez integracyjnych dla dzieci i dorosłych.

O Trip2Bike można dowiedzieć się więcej:

 • odwiedzając stronę: www.trip2bike.pl
 • dzwoniąc pod numer telefonu: +48 609 005 040
 • pisząc e-mail na adres: info@trip2bike.pl
 • kontaktując się poprzez formularz kontaktowy na stronie www.trip2bike.pl
 • odwiedzając osobiście Trip2Bike pod adresem: ul. Grzybowa 1, 43-370 Szczyrk

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here