Integracje Comarch Optima

0
1428

Comarch ERP Optima to zdecydowanie zaawansowany modułowy system do zarządzania sprzedażą w firmie. Firma Comarch posiada w swojej ofercie szereg modułów, które znacząco rozbudowują funkcjonalności Optimy. Niezależnie od tego jaki rodzaj biznesu prowadzimy na pewno znajdziemy rozszerzenia, które umożliwią nam skuteczniejsza pracę.

Zaawansowany system ERP

Ponadto Comarch ERP Optima to jeden z najpopularniejszych programów do obsługi firm w Polsce. Co za tym idzie jest dostępna ogromna ilość wiedzy i wsparcia w Internecie, oraz różne rozwiązania firm zewnętrznych dające dodatkowe możliwości, o których producent nie pomyślał.

Wysyłanie faktur do Klientów

Jednym z ciekawych rozszerzeń do Optimy jest chociażby wysyłka faktur pocztą elektroniczną do naszych kontrahentów. W dobie Internetu Klient nie musi czekać na fakturę przesłaną pocztą, gdyż może uzyskać ją na e-mail. Jedno nasze kliknięcie pozwala na przygotowanie faktury, oraz jej przesłanie dalej. W momencie gdy potrzeba jest wysyłki PROformy do przedpłaty czas odgrywa znaczącą rolę w tym przypadku i znacznie przyspiesza realizację zlecenia. Dodatkowo stajemy się bardziej eko gdyż nie marnujemy papieru i obniżamy koszty związane z chociażby dostarczeniem owego dokumentu do Klienta.

Aktualizacje stanów magazynowych na sklepie internetowym i obsługa zamówień

Przy prowadzeniu sklepu internetowego możemy automatycznie aktualizować stany magazynowe na kilku platformach sprzedażowych, aby uniknąć problemów z ich brakiem i sprzedażą dwukrotną. Jest to niezwykle skuteczne gdy korzystamy ze swojego sklepu internetowego, Allegro i eBay. Wtedy program za nas zamyka sprzedaż na wszystkich platformach, gdy produkt się wyprzeda. Podczas wprowadzenia nowej partii na magazyn automatycznie sprzedaż rusza wszędzie gdzie była prowadzona. To samo tyczy się zamówień, które możemy ściągać do Optimy i fakturować wszystko w jednym miejscu.

Tworzenie listów przewozowych

Po ściągnięciu zamówień ze wszystkich naszych platform sprzedażowych możemy w bardzo prosty sposób wyeksportować dane adresowe do przewoźników kurierskich. Co za tym idzie oszczędzimy sporo czasu na żmudne przepisywanie linijek z nazwiskami, adresami i danymi tele kontaktowymi naszych Klientów. Kilka kliknięć i listy przewozowe są gotowe do wydruku, wystarczy je nalepić na przygotowane wcześniej paczki. Integracje Comarch Optima pozwalają nam na obsługę wielu najpopularniejszych przewoźników jak np.: Poczta Polska, DHL, FedEx, InPost, GLS czy UPS.

Koszty dodatkowych integracji

Kwota jaką musimy zapłacić za dodatkowe integratory do naszej Optimy wahają się w kwotach od 29 zł do 99 zł za pojedynczą funkcjonalność. Mówimy tu oczywiście o gotowych rozwiązaniach oferowanych przez firmy. Kiedy potrzebujemy autorskiego rozwiązania kwota będzie oczywiście wyższa. Przy zakupie kilku rozwiązań często możliwe są rabaty.

Można także poszukać paczek integracji, które nierzadko są o wiele tańsze niż zakup pojedynczo każdego programu. Pamiętajmy, że wszędzie pracują ludzie, a w biznesie umiejętność konwersacji jest podstawą. Tak więc znajdźmy odpowiadającą nam firmę i spróbujmy wynegocjować dogodne dla nas warunki.

Źródło: https://sellintegro.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here