Instalacje sanitarne w domu

Instalacje sanitarne to pojęcie niezwykle obszerne. Mieści w sobie bowiem nie tylko klasyczne instalacje wodno-kanalizacyjne (z którymi przeważnie kojarzymy instalacje sanitarne), ale również i innego rodzaju instalacje, takie jak np. wentylacja (i rekuperacja), klimatyzacja, instalacje grzewcze, instalacje fotowoltaiczne i inne.

W klasycznym mieszkaniu, zwykle jest mniejsza różnorodność tego typu instalacji, niż w domu lub biurowcu czy fabryce. W przypadku mieszkania montaż instalacji sanitarnych najczęściej zleca się osobom fizycznym, które ogłaszają się w serwisach ogłoszeniowych lub są osobami z tzw. polecenia. Zwykle jedna osoba kompleksowo realizuje wszystkie usługi, także i z mniej lub bardziej zaawansowanymi pracami z branży budowlanej i wykończeniowej.

Sytuacja wygląda zgoła inaczej w przypadku domów i większych gabarytowo obiektów. Tu z pomocą przychodzą różne ekipy specjalistów. Część zajmuje się kwestią budowy domu, druga część układaniem instalacji wodno-kanalizacyjnych, inna odpowiada za instalacje elektryczne, jeszcze inna za instalacje grzewcze, a jeszcze inna za klimatyzację. Zwykle najtrudniejszym momentem w trakcie budowy domu jest, poza znalezieniem odpowiednich firm (o czym później), ustawienie odpowiedniej kolejności świadczonych przez ich prac.

Na szczęście, zarówno w przypadku budowy domu, jak i innych większych i bardziej skomplikowanych obiektów, prawo budowlane wymaga powołania kierownika budowy. To on odpowiada za terminową oraz zgodną z przepisami i sztuką budowlaną realizację inwestycji. W zakresie jego obowiązków nie ma jednak wyboru odpowiednich fachowców. Jak można sobie z tym poradzić?

Fachowcy od instalacji sanitarnych

Kto kiedykolwiek stanął przed wyzwaniem budowy własnego domu, z pewnością zgodzi się z nami, że nie tyle trudno o materiały i sprzęt, jak o dobrych fachowców. Istnieje bowiem przeświadczenie, że ci najlepsi już dawno wyjechali za granicę. Choć pewnie w mniejszych miejscowościach może to być smutną prawdą, to na szczęście nie jest z tym tak źle.

W gruncie rzeczy, za granicę wyjechały osoby, które nie mogły znaleźć pracy w Polsce. Ci, którzy zostali i pracują dla znanych i renomowanych firm, nie mają prawa do narzekania na brak pracy. Wręcz przeciwnie, w tzw. „gorących okresach” zdarza się, że trzeba ustawić się w kolejce na realizację danej usługi.

Jak zatem znaleźć właściwych fachowców od instalacji sanitarnych? Mamy dwa sprawdzone sposoby.

Firmy od instalacji sanitarnych

Internet

Firmę od instalacji sanitarnych najłatwiej jest znaleźć w Internecie. Wystarczy wpisać frazę: „instalacje sanitarne” + „nazwę miejscowości” aby móc znaleźć lokalną firmę świadczącą usługi instalacji sanitarnych.

Przykładowo wpisując takie frazy jak: „instalacje sanitarne Katowice”, „instalacje sanitarne Sosnowiec” czy „instalacje sanitarne Kraków” wyświetlą się nam wyniki odpowiednio dla: Katowic, Sosnowca i Krakowa. Będziemy mogli zapoznać się ze stronami internetowymi firm, które albo posiadają siedzibę w danej miejscowości, albo swoim zasięgiem obejmują również usługi w jednej z wyżej wymienionych lokalizacji.

Sprawdzona firma

Innym równie dobrym sposobem jest skorzystanie z usług firmy, która cieszy się powszechnie dobrą renomą. Można w tym celu zarówno:

  • podpytać o rekomendację znajomych i rodzinę,
  • poszukać w Internecie opinii na temat danej firmy,
  • zdecydować się skorzystać z usług firmy, która ma ogromne doświadczenie, dysponuje odpowiednią wiedzą i sprzętem oraz zatrudnia kilkudziesięciu specjalistów różnych branż, realizując kompleksowe usługi w zakresie instalacji sanitarnych.

W przypadku chęci skorzystania z rekomendowanej firmy – TB Klima, należy skontaktować się z nią na jeden z poniższych sposobów:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here