innowacyjne technologie

W dzisiejszych czasach postęp technologiczny pędzi, jak jeszcze nigdy dotąd. Co rusz wymyślane są nowe rozwiązania, które mają uczynić nasze codzienne życie dużo prostszym. Nie inaczej jest w przypadku przemysłu, szczególnie ciężkiego czy lotniczego, gdzie co rusz wprowadzane są nowe metody produkcji czy transportu. Muszą być one najwyższej jakości i spełniać wyśrubowane standardy.

System szybkiej wymiany narzędzia

System szybkiej wymiany narzędzia QDX (Quick Die eXchange) pomoże zwiększyć wydajność produkcyjną prasy. To szereg rozwiązań dotyczących wymiany czy transportu narzędzi, które w maksymalnie szybkim czasie wykonają pełne przezbrojenie prasy w sposób bezpieczny dla sprzętu, ale przede wszystkim dla operatora. Dzięki temu można uniknąć wielu niebezpiecznych wypadków w halach produkcyjnych, gdy prasy pracują już na granicy możliwości.

Do narzędzi tych zaliczają się: urządzenie PPS, czyli maszyna zamontowana na stałe przy prasie, urządzenie TPCH, czyli maszyna zamontowana na klasyczny wózek widłowy, a także inne akcesoria, jak chociażby listwy rolkowe.

Wózek GPO

Wózek GPO to innowacyjne narzędzie wykorzystywane w przemyśle, które nie musi być obsługiwane przez człowieka. Pojazd jest zasilany przez akumulator i posiada własne sterowanie, umożliwiające wyciągnięcie narzędzia z prasy, transport narzędzia na regał magazynowy i z powrotem oraz ponowne wsunięcie narzędzia na stół roboczy prasy. Na rynku znajdują się rozmaite modele GPO przeznaczone do narzędzi w różnych rozmiarach i masie nawet do 20 ton.

Nowoczesne maszyny przemysłowe

Obecnie w przemyśle wytwórczym czy wydobywczym wykorzystywane są zaawansowane technicznie maszyny służące przemieszczaniu w pionie i poziomie różnorodnych materiałów o dużej masie. Pomagają one przy liniach produkcyjnych czy np. przy podnoszeniu artykułów do pieców wysokotemperaturowych. Natomiast standardowe maszyny wykorzystywane w procesie przezbrajania pras to: PPS, TPCH, GPO. Dzięki tym udoskonaleniom działania są znacznie sprawniejsze i szybsze.

Technologia sztywnego łańcucha

Technologia sztywnego łańcucha (Rigid Chain Technlogy – RCT) została stworzona i opatentowana przez firmę SERAPID blisko 50 lat temu. Od tego czasu jest wciąż udoskonalana i modyfikowana w zależności od tego, gdzie będzie wykorzystywana.

Napędy wyposażone w technologię sztywnego łańcucha działają mechanicznie jako człon wykonawczy pionowy lub poziomy. Specjalnie ukształtowane ogniwa układają się pod działaniem przyłożonego obciążenia w kolumnę napędową, która przesuwa ciężar w obu kierunkach. Ogromną zaletą RCT jest to, że pasywa część jest bardzo elastyczna i zajmuje stosunkowo niewiele miejsca.

Technologia ta jest wykorzystywana głównie we wszystkich gałęziach przemysłu, ale również w architekturze, branży estradowej czy w technice medycznej. Jeśli chcesz wdrożyć takie rozwiązanie w swoim przedsiębiorstwie, odwiedź stronę internetową https://bscsolutions.pl/, gdzie znajdziesz wszystkie potrzebne informacje.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here