łóżko do sypialni

Łóżko to kluczowy element w wyposażeniu każdej sypialni. Powinno być przede wszystkim wygodne oraz przestronne, by móc zagwarantować nam spokojny i regenerujący sen. Ponadto, łóżko powinno pełnić funkcje dekoracyjne – dobrze komponować się z wyglądem pomieszczenia oraz uzupełniać jego styl. Jeśli przystępujesz do aranżacji swojej sypialni i zastanawiasz się nad zakupem nowego łóżka – poniżej podpowiadamy jak się do tego zabrać, jakie rodzaje łóżek znajdziemy w sklepach oraz na jakie parametry warto zwrócić uwagę, przeglądając dostępne modele.

Najpopularniejsze modele łóżek w polskich sypialniach

Łóżka do sypialni występują w wielu wersjach, różniących się między innymi sposobem wykonania, rozmiarem, użytymi w produkcji materiałami oraz obecnością dodatkowych elementów. Do najpopularniejszych łóżek stosowanych w naszym kraju należą oczywiście łóżka drewniane. Są dość proste w konstrukcji – składają się z drewnianej ramy, na którą nakładamy złożony z wielu listew stelaż. Stanowi on podstawę, na której umieszczamy materac.

Łóżka takie są proste w montażu, wygodne oraz stosunkowo tanie. Ponadto, nadają się do zastosowania w sypialniach o różnym stylu aranżacji – zarówno nowoczesnych, minimalistycznych, ikeowskich jak i rustykalnych.

Kolejny często stosowany typ to łóżka tapicerowane; ich cechą charakterystyczną jest obecność obicia wykonanego ze skóry lub imitujących ją materiałów. Znajdziemy modele łóżek tapicerowanych wyposażone w zagłówek oraz schowki na prześcieradła i pościel.

Łóżka tapicerowane oddziałują nieco odmiennie na wystrój pomieszczenia. Dodają mu szyku i elegancji, dlatego świetnie nadają się do sypialni urządzonych w stylu glamour, loftowym lub minimalistycznym.

Łóżka kontynentalne – wybór wygodny i estetyczny

Warto również rozważyć łóżka kontynentalne, które są odmianą łóżek tapicerowanych. Standardowe łóżko kontynentalne ma formę dużej drewnianej skrzyni na krótkich nóżkach, na której umieszczono materac sprężynowy (najczęściej typu bonellowego). Łóżka kontynentalne mogą być wyposażone w szczyt górny oraz dolny. Wysokość łóżek kontynentalnych wynosi przynajmniej 30-40 cm. Łóżka te są w całości pokryte jednolitym materiałem, którego kolor oraz inne parametry wizualne możemy wybrać.

Przeglądając dostępne łóżka kontynentalne, warto również zwrócić uwagę na obecność dodatkowych elementów konstrukcyjnych, które zwiększą komfort korzystania z niego. Przede wszystkim – warto zwrócić uwagę na wysokość wezgłowia, która powinna wynosić ok. 100 cm. Powinno być tej samej szerokości co łóżko. Szczyt dolny łóżka kontynentalnego powinien być niższy – ok. 60 cm.

Jeśli interesuje cię łóżko kontynentalne – wówczas radzimy wybrać model wyposażony w przestronny pojemnik, w którym będziesz przechowywać pościel i inne wyposażenia używane w czasie snu. Duże rozmiary łóżek kontynentalnych czynią je meblami pomocnymi w przechowywaniu.

Łóżka kontynentalne występują w wersjach jedno- jak i dwuosobowej. Są często wybierane przez młodych rodziców oraz młode pary, które planują potomstwo. Dzięki dużym rozmiarom łóżko nadaje się idealnie do wspólnego spędzania czasu, oglądania filmów, zabawy i spania razem z naszą pociechą.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here