Gdzie wyposażyć warsztat samochodowy

Marzeniem niejednego chłopca jest zostanie policjantem, strażakiem lub kierowcą ciężarówki. Chłopcy w dużej mierze chcą w przyszłości wykonywać zawody „typowo męskie”. Choć ich marzenia zwykle nie wynikają z chłodnej analizy zalet i wad danych zawodów, to zaobserwowana prawidłowość jest zwykle powtarzana w każdym kolejnym pokoleniu.

Każdy z wyżej wymienionych zawodów ma co najmniej jeden element łączący. W tym przypadku jest nim samochód. Zarówno policjant, jak i strażak czy kierowca ciężarówki korzysta na co dzień z pojazdu spalinowego. Prędzej czy później pojazd ten musi trafić do warsztatu samochodowego w celu wymiany zużytych części eksploatacyjnych czy dokonania przeglądu lub montażu części i akcesoriów. Wówczas z pomocą może przyjść mechanik samochodowy.

Rzadko który chłopiec marzy o zawodzie mechanika samochodowego, ale jak pokazuje praktyka, u mężczyzn wraz z wiekiem wzrasta zamiłowanie do motoryzacji. W konsekwencji tego branża automotive nie tylko poszerza się o kolejne modele pojazdów i akcesoriów, ale również o sprzęt warsztatowy i obsługujących go specjalistów.

Odpowiednie wyposażenie warsztatu samochodowego ma znaczenie

Prowadzenie warsztatu pojazdów mechanicznych, bez względu jakie pojazdy obsługiwałby, wiąże się z podjęciem ważnych decyzji w zakresie lokalizacji warsztatu, grupy docelowej (co determinuje również wybór rodzajów serwisowanych pojazdów i także wpływa na niezbędny zakres wyposażenia lokalu), czy sposobów jego promocji.

Wyposażenie warsztatu samochodowego w niezbędny sprzęt to przedsięwzięcie, którego skutki będą odczuwane przez wiele kolejnych lat. Wynika to z tego, że na nabytym sprzęcie będą wykonywane zarówno przeglądy, jak i serwisy. Jeżeli wyposażenie warsztatu okaże się źle przemyślane lub będzie awaryjne, zwrot z poczynionej inwestycji może znacznie wydłużyć się.

Warto również zaznaczyć, że poza wyposażeniem warsztatu konieczne jest również znalezienie odpowiedniego (odpowiedzialnego i rzetelnego) dostawcy części samochodowych i akcesoriów, który w sposób terminowy i z zachowaniem najwyższych standardów obsługi będzie realizować i dostarczać zamówienia.

Kto pomaga wyposażyć warsztat samochodowy?

W przypadku kompletowania wyposażenia warsztatu samochodowego warto poprosić o pomoc specjalistów. Nie mamy tutaj na myśli konkurencyjnych warsztatów (choć dobrze jest odwiedzić kilka z różnymi prostymi usterkami w celu weryfikacji ich kompetencji, cen i sprzętu z jakiego korzystają), lecz firmy specjalizujące się w wyposażaniu warsztatów mechanicznych.

W celu zmniejszenia kosztów doradztwa, można również skorzystać z pomocy doradców WOOP Automotive – właściciela pierwszego w Polsce marketplace branży automotive – woopauto.com. To serwis internetowy działają podobnie jak każdy inny sklep motoryzacyjny online, z tą jednak różnicą, że oferowany w nim sprzęt warsztatowy, części i akcesoria motoryzacyjne, pochodzą bezpośrednio od producentów lub głównych importerów. Dzięki temu ceny zamawianych produktów są znacznie niższe niż ich średnia cena rynkowa.

Co więcej, wiedza i doświadczenie doradców WOOP’a przekłada się na wyposażenie warsztatu znacznie taniej, ergonomicznie i z zachowaniem terminów dostaw. To też gwarantuje brak potrzeby tłumaczenia się klientom z niedotrzymanych terminów wynikających z przedłużających się dostaw lub braków produktów na magazynie. W WOOPauto wszystkie produkty są dostępne od ręki i wysyłane zaraz po zaksięgowaniu płatności. Dzięki temu właściciel warsztatu może skupić się na prowadzeniu biznesu, a nie myśleniu o dostawach.

WOOPauto.com – przyszłość branży automotive

Powstanie platformy sprzedażowej WOOPauto.com można powiedzieć, że sporo namieszało na rynku e-commerce dla branży motoryzacyjnej. Właściciele warsztatów samochodowych zyskali bowiem dostęp do produktów, które na co dzień były dla nich albo niedostępne, albo bardzo drogie. Poprzez ograniczenie liczby pośredników sprzedaży, warsztaty mechaniczne mogą nabywać części i sprzęt motoryzacyjny dużo taniej i zwykle znacznie szybciej niż w przypadku sklepów stacjonarnych lub internetowych.

Co więcej, platforma umożliwia również korzystanie z oferty faktoringu, czyli finansowania inwestycji. W ten sposób przedsiębiorcy z branży motoryzacyjnej mogą rozwijać swoje biznesy bez konieczności oczekiwania na płatność ze strony kontrahentów. To ciekawa propozycja, z której warto skorzystać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here