Każdy z nas, prędzej czy później, staje przed trudnym zadaniem, jakim jest poszukiwanie pracy. Sposobów na szukanie ofert jest co najmniej kilka i warto wypróbować każdy z nich, by zwiększyć swoje szanse na znalezienie wymarzonej posady. Gdzie zatem szukać ogłoszeń o pracę?

Serwisy z ogłoszeniami o pracę

Stron internetowych z ofertami nie brakuje. Wśród zalet korzystania z tej metody poszukiwania pracy wymienić można dostęp do wielu anonsów, możliwość wybrania konkretnej branży lub wpisania zawodu, który nas interesuje, a także ograniczenie się do danego regionu, na przykład województwa lub miasta. W ten sposób można szukać ogłoszeń z ofertami pracy na https://praca.money.pl, ale też pracuj.pl, infopraca.pl, jobs.pl, czy gowork.pl. To najbardziej popularne serwisy, na których znajdziemy mnóstwo anonsów o pracę z różnych branż.

Serwisy rekrutacyjne i społecznościowe

Pracy można szukać również na stronach rekrutacyjnych i społecznościowych. Wśród najczęściej wymienianych jest goldenline.pl, gdzie tworzymy swój profil, wpisując informacje o naszym wykształceniu, doświadczeniu, umiejętnościach itp. i zaznaczamy, że szukamy nowej pracy. Na stronie można podejrzeć profile potencjalnych pracodawców i zobaczyć, jak są oni oceniani, co jest wartościową informacją, podczas poszukiwania firmy, w której chcemy pracować.

Równie popularny jest międzynarodowy serwis linkedin.com, który specjalizuje się w kontaktach zawodowo-biznesowych. W tym przypadku również wystarczy stworzyć swój profil wpisując informacje o wykształceniu, kwalifikacjach i doświadczeniu. Na linkedin.com można tworzyć także grupę kontaktów, co ułatwia znalezienie nowej pracy. Dostępne są także profile zawodowe, które prowadzone są przez firmy. Można z nich dowiedzieć się wielu interesujących informacji o przyszłym pracodawcy.

Ofert pracy można także szukać na stronie popularnego serwisu społecznościowego facebook.com. Dostępne są tam specjalne grupy dla osób, które poszukują pracy w danej branży lub w konkretnym regionie. Grupy te nie ograniczają się jedynie do Polski. Znaleźć pracę przez serwis facebook.com możemy właściwie w każdym zakątku świata.

Agencje pośrednictwa pracy

W każdym mieście działają agencje pośrednictwa pracy, które pomagają znaleźć nową posadę. Są tam wyspecjalizowane osoby, które wiedzą, jak zwiększyć szanse na zdobycie pracy w konkretnym zawodzie. Może to być pomoc w dopracowaniu CV, ale też przygotowanie do rozmowy kwalifikacyjnej i wybór konkretnego pracodawcy.

Urzędy pracy

Chociaż większość osób niechętnie udaje się do takich urzędów, jest to również jedna z opcji szukania pracy. Czy skuteczna? To zależy już tylko od tego, jakie mamy oczekiwania. Urzędy mogą pomóc niektórym osobom w znalezieniu pracy poprzez dopasowanie profili zawodowych do ofert firm, które zgłaszają chęć przyjęcia kogoś „z urzędu”. Wystarczy stawić się na rozmowie kwalifikacyjnej i udowodnić, że faktycznie chcemy podjąć znalezioną dla nas pracę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here