Gdzie kupić dom lub działkę w Beskidach

Zakup domu lub działki pod zabudowę jest często pierwszym krokiem ku ucieczce od wielkomiejskiego zgiełku. Wiele osób planuje swoją przyszłość w otoczeniu malowniczej przyrody, pośród śpiewu ptaków i przyjemnej ciszy. Czy Beskidy są lokalizacją, która jest w stanie spełnić te oczekiwania?

Jakie są korzyści z zakupu nieruchomości w Beskidach?

Beskidy to z całą pewnością jedno z najbardziej urokliwych miejsc na terenie kraju. Niejednokrotnie są określane mianem najmłodszych gór Polski. Każdego roku odwiedzają je setki turystów uwielbiających aktywne spędzanie wolnego czasu. Rzeczone pasmo górskie należy do łańcucha Karpat. Szczyty jak Babia Góra czy Pilsko są niejednokrotnie celem miłośników trekkingu i pieszych wędrówek. Beskidy oferują wiele równie ciekawych miejsc, które mogą stanowić znakomitą formę odskoczni od zindustrializowanego otoczenia dla osób pracujących w dużych miastach.

Góry to jednak nie wszystko. Lesiste otoczenie umożliwia mieszkańcom i turystom poznawanie pięknego królestwa lasów. To idealne miejsce na wyciszenie się, pozbieranie myśli i chwilę wytchnienia od codziennych spraw. Bogactwo przyrody ma jednak nie tylko cenny wpływ na samopoczucie czy system nerwowy. Spacery po lesie (zwłaszcza w górach) stanowią też dobry sposób m.in. na poprawę stanu i funkcjonowania systemu oddechowego – nie od dziś wiadomo, że tereny górskie charakteryzuje niezwykle czyste powietrze i wyraźnie mniejszy poziom zanieczyszczenia np. spalinami emitowanymi przez pojazdy mechaniczne.

W Beskidach znajduje się również wiele ciekawych atrakcji turystycznych, które z całą pewnością okażą się idealną formą na spędzenie urlopu. Każdy, w zależności od indywidualnych upodobań, może tu znaleźć coś dla siebie. Wśród dużej liczby interesujących miejsc warto zwrócić uwagę na m.in.:

  • kolejkę linową COS na Skrzyczne,
  • skocznie narciarskie w Szczyrku i Wiśle,
  • pracownię Jana Walacha (znanego polskiego artysty),
  • kompleks uzdrowiskowy w Ustroniu,
  • rozmaite muzea (np. Muzeum Koronek w Koniakowie czy Muzeum Beskidzkie),
  • izbę pamięci Jerzego Kukuczki (jednego z najbardziej znanych polskich himalaistów).

To jedynie część niespodzianek, które kryją w sobie Beskidy i okolice. Z całą pewnością nie można nazwać tego miejsca nudnym!

W jakim miejscu warto kupić nieruchomość w Beskidach?

Inwestycja w samym sercu Beskidów może okazać się pomysłem trudnym do zrealizowania. Dlatego znacznie lepszym pomysłem będzie sprawdzenie sąsiednich miast i miasteczek. Mniej popularne miejsca są znacznie korzystniejsze pod kątem ceny aniżeli popularne miasta, często oblegane przez turystów.

W jaki sposób znaleźć interesujące ogłoszenia? Najlepiej jest skorzystać z Internetu. Ten aż pęka w szwach od rozmaitych ofert dotyczących sprzedaży nieruchomości w okolicznych miejscowościach. Dlatego wpisanie odpowiednich fraz w wyszukiwarce internetowej wraz z konkretną lokacją (np. „domy Łodygowice”, „domy na sprzedaż Rajcza” czy „działki Pietrzykowice”) umożliwi zawężenie obszaru poszukiwań i pozwoli zaoszczędzić czas.

Czy zakup nieruchomości w Beskidach to dobry pomysł?

Osoby zainteresowane zamieszkaniem w Beskidach z dużą dozą pewności docenią krajobraz i bliskość natury. Czyste powietrze, atrakcyjna lokalizacja w połączeniu z łatwych dojazdem do większych miast (np. Żywiec czy Bielsko-Biała), przekładają się na komfortowe warunki życia. Co więcej, Beskidy są położone w pobliżu granicy ze Słowacją i Czechami. Łatwo wówczas zaplanować weekendowy wypad poza Polskę.

Inwestycja w nieruchomości w Beskidach

Zakup domu lub działki w Beskidach można potraktować też pod kątem biznesowym. Nieruchomość w tym miejscu będzie idealnym sposobem na otworzenie biznesu w zakresie usług noclegowych, gastronomicznych lub innych, pożądanych przez turystów. Piękno Beskidów przyciąga ludzi z całej Polski. W tym miejscu trudno mówić o tym, że sezon będzie martwy. Beskidy zachwycają, dlatego inwestycja w lokalne nieruchomości wydaje się być zdecydowanie dobrym pomysłem.

W przypadku chęci zakupu nieruchomości w Beskidach warto skorzystać z pomocy lokalnej agencji nieruchomości, np. Józef Kufel Nieruchomości. Pomoże znaleźć odpowiednią nieruchomość i zajmie się przygotowaniem niezbędnych dokumentów do bezpiecznej finalizacji transakcji. Można się z nią skontaktować się w następujący sposób:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here