Funkcjonalna i stylowa łazienka? To możliwe!

Łazienka to niemal najważniejsze pomieszczenie w całym domu. Szczególnego znaczenia nabiera w przypadku niewielkich mieszkań, w których zazwyczaj zaplanowano jedynie jedną łazienkę. Miejsce to spełnia wiele funkcji, musi być dostosowane do wszystkich mieszkańców domu, niezależnie od ich płci, wieku i preferencji. Aby jak najlepiej wykorzystać przestrzeń łazienki warto postawić na wysokiej jakości meble łazienkowe.

Z czego składa się zestaw mebli do łazienki?

Nie istnieje jeden, uniwersalny zestaw mebli do łazienki. Wszystko zależy od zapotrzebowania danej rodziny, wielkości pomieszczenia, preferencji domowników i możliwości finansowych. Meble łazienkowe w zestawie obejmują zazwyczaj regał łazienkowy i szafkę pod umywalkę. Na bardziej rozbudowane zestawy składają się także półki ścienne, szafki wiszące, również te z przeszklonymi drzwiczkami, oraz obramowania do luster.

Żeby wybrać odpowiedni zestaw mebli do łazienki trzeba wyobrazić sobie, jakie rzeczy będą tam trzymane. Należą do nich głównie ręczniki, kosmetyki i środki czystości. W małych łazienkach problemem jest przestrzeń, na której muszą zmieścić się nie tylko meble, ale również ceramika sanitarna. Zestawy mebli dedykowane małym łazienkom złożone są zazwyczaj z dwóch elementów, którymi są szafka pod umywalkę oraz regał łazienkowy. W dużych łazienkach można zainstalować więcej mebli, dzięki czemu zyskuje się szersze możliwości do przechowywania potrzebnych rzeczy.

Chętnie wykorzystywane rozwiązania

Niezależnie od wielkości łazienki, na rynku funkcjonują rozwiązania, które są chętnie wybierane przez właścicieli mieszkań. Jednym z nich jest szafka łazienkowa z umywalką. Zastosowanie tego rodzaju szafki przynosi wiele korzyści. Przede wszystkim, wykorzystywana jest przestrzeń pod umywalką, która w przypadku umywalki stojącej jest trudna do racjonalnego zagospodarowania. Producenci mebli łazienkowych oferują wiele rodzajów szafek z umywalką, co doskonale widać po propozycjach dostępnych na https://strefalazienek.pl/197-szafki-z-umywalka. Wybrać można szafkę ze standardowymi drzwiczkami i półką, której wysokość jest regulowana, z dużą szufladą lub dwiema małymi szufladami, a także wersję pośrednią, która zawiera zarówno szafkę, jak i szuflady. Wielkość szafki zależy w dużej mierze od wielkości umywalki. Przestrzeń w szafce jest czasami ograniczona przez syfon.

Drugim rozwiązaniem, które bardzo często można spotkać w łazienkach, jest wiszący regał łazienkowy. Mebel ten jest bardzo funkcjonalny. Regał wyposażony jest zazwyczaj w kilka półek, które można zamocować w równej odległości lub inaczej, w zależności od zapotrzebowania. Spotkać można modele zamykane, jak również otwarte, chociaż te ostatnie nie cieszą się zbyt dużym powodzeniem. Niekiedy regał łazienkowy zamiast półek posiada szuflady. Dostępna jest także opcja łączona – regał z zamkniętymi półkami oraz szufladami.

W łazienkach, w których przestrzeń podłogi nie pozwala na ustawienie wielu sprzętów i mebli, chętnie wykorzystywane są również szafki wiszące nad umywalką. Na drzwiczkach szafki umieszcza się lustro, a w jej bliskiej odległości dodatkowe oświetlenie. W pomieszczeniach urządzonych w stylu vintage nad umywalkami spotyka się również lustra w gustownych ramach, których wykończenie dostosowane jest do wykończenia pozostałych mebli łazienkowych.

Styl i funkcjonalność

Łazienka jest pomieszczeniem, z którego korzystają nie tylko domownicy, ale również odwiedzający ich goście. Urządzając łazienkę nie można więc zapomnieć o jej walorach estetycznych. Całość aranżacji powinna sprawiać wrażenie czystości, która bezsprzecznie kojarzy się właśnie z łazienką. Meble łazienkowe muszą więc nie tylko być funkcjonalne, ale również stylowe. Dla domowników ważna będzie wygoda ich użytkowania, a dla gości ich walory wizualne.

Dobrym przykładem funkcjonalnych i stylowych mebli łazienkowych są meble Defra. Wśród tych mebli propozycje dla siebie znajdą zarówno miłośnicy nowoczesnych rozwiązań, jak również zwolennicy mebli designerskich, inspirowanych dawnymi trendami, które obecnie powracają do łask. Meble Defra sprawdzą się w każdej łazience, oferują bowiem dużą przestrzeń do przechowywania, a jednocześnie doskonale się prezentują. Są przeznaczone typowo do łazienek, dlatego sposób wykonania i zastosowane materiały zapewniają wysoką odporność na działanie wody i wilgoci.

Na szczególną uwagę zasługuje linia Defra Como. Te meble to kwintesencja stylu i klasy. Stanowią idealną propozycję dla osób, które cenią sobie minimalistyczny design mebli. Dodatkowo, szeroka oferta kolorystyczna pozwala stworzyć nietypowe aranżacje, zarówno w stonowanych, spokojnych barwach, jak również w tych bardziej odważnych i niebanalnych.

Przed zakupem

Zakup odpowiednich mebli łazienkowych wymaga zastanowienia. Pamiętać warto, że wybrana aranżacja łazienki będzie towarzyszyła domownikom przez wiele długich lat. Optymalnym rozwiązaniem jest więc wybór mebli, które szybko się nie znudzą, a jednocześnie pozwolą na dostosowanie łazienki do zmieniających się z biegiem lat potrzeb rodziny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here