Faktoring

Faktoring to usługa finansowa, która wzbudza coraz większe zainteresowanie wśród przedsiębiorców. Kto właściwie może z niej skorzystać? Dowiedzmy się, czym właściwie jest faktoring oraz w jakich sytuacjach warto się na niego zdecydować. 

Faktoring jest usługą, która zyskuje obecnie coraz większą popularność. Zapewnia ona bowiem świetne wsparcie dla firm, które prowadzą współpracę ze stałymi klientami, którzy to z kolei korzystają z faktur z odroczonym terminem płatności. Skierowana jest ona bowiem właśnie do takich przedsiębiorców. Rozwiązanie to pomaga im uzyskać środki, które pozostają w danej chwili zamrożone. Firmy faktoringowe zajmują się bowiem ”kupnem” takich wierzytelności. Nic więc dziwnego, że tak wiele firm decyduje się na finansowanie faktur w ten właśnie sposób. Jest to usługa niezwykle opłacalna, a przede wszystkim umożliwia uzyskanie płynności finansowej, bez czekania na zapłatę faktury, ze strony klienta. Warto więc dowiedzieć się, na czym dokładnie polega faktoring oraz w jakich sytuacjach, skorzystanie z niego może przynieść najwięcej korzyści.

Kiedy warto skorzystać z faktoringu?

Wiele firm prowadzi sprzedaż z odroczonym terminem płatności. Jest to rozwiązanie powszechne, między innymi dlatego, że ma bardzo duży wpływ na zwiększenie konkurencyjności na rynku. Niestety, bardzo często wiąże się to jednak z długoterminowym zamrożeniem wpływów pieniężnych, przez co płynność finansowa firmy zostaje zaburzona. Warto więc ją zabezpieczyć, by uniknąć sytuacji, w której pojawią się problemy. Faktoring jest w tej sytuacji rewelacyjnym rozwiązaniem. Polega on bowiem na wcześniejszym wypłaceniu zamrożonych na fakturze środków, przez instytucję faktoringową, której celem jest finansowanie firm, takich właśnie, jak wyżej wymienione. Tym samym możliwe jest uzyskanie należności znacznie wcześniej, bez oczekiwania na zapłatę faktury przez klienta.

Faktoring to usługa, z której warto skorzystać w wielu sytuacjach. Może okazać się niezwykle przydatna w chwili, kiedy to pojawia się szansa na rozwój firmy, lecz zamrożone środki nie pozwalają na dokonanie określonej inwestycji. Oczywiście jest to również świetne zabezpieczenie przed nieterminowymi płatnościami ze strony klientów. Wielu przedsiębiorców zastanawia się z pewnością, gdzie można skorzystać z takiego wsparcia. To bardzo proste, a z usługi można skorzystać nawet online, decydując się na faktoring od PragmaGO.

Faktoring online — proces weryfikacji

Na możliwość skorzystania z faktoringu wpływa kilka czynników. Jednym z najważniejszych warunków jest stabilna sytuacja finansowa kontrahentów firmy ubiegającej się o finansowanie faktur, ponieważ to właśnie przede wszystkim kontrahenci są weryfikowani pod względem wypłacalności. Duże szanse na uzyskanie takiego finansowania mają także przede wszystkim przedsiębiorcy, którzy współpracują ze stałymi klientami.

Sprzedaż długoterminowej faktury firmie faktoringowej jest procesem niezwykle prostym. Bez problemu zrobić to można, nawet nie wychodząc z domu. Wystarczy wejść na stronę https://pragmago.pl i wypełnić odpowiedni formularz. Decyzja dotycząca przydzielenia faktoringu zostaje wydana drogą mailową w ciągu maksymalnie dwóch dni. Po potwierdzeniu faktury przez odbiorcę pieniądze zostają przesyłane na konto, dzięki czemu płynność finansowa firmy pozostaje przywrócona. Formalności są więc w tym przypadku całkowicie zminimalizowane, dzięki czemu cały proces przebiega bardzo sprawnie. Koszt oraz okres finansowania z łatwością sprawdzić można przy pomocy kalkulatora dostępnego na stronie firmy faktoringowej. To najlepszy sposób na zachowanie stabilnej sytuacji finansowej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here