Energooszczędne drzwi zewnętrzne

Na etapie wykańczania domu czy jego remontowania warto zadbać o odpowiednie dobranie drzwi zewnętrznych, bowiem od tego zależeć będzie nie tylko nasze bezpieczeństwo, ale także wysokość opłat w sezonie grzewczym.

Ciepłe i szczelne

Wysokiej jakości drzwi zewnętrzne posiadają, oprócz zabezpieczeń antywłamaniowych, solidną warstwę izolacji i solidne uszczelnienie, dzięki czemu nie przepuszczają zimna i nie powodują strat ciepła, narażając nas na dodatkowe koszty. W związku z tym przy zakupie drzwi zewnętrznych warto zwrócić uwagę na to, z jakich materiałów zostały wykonane i jaki posiadają współczynnik przenikalności cieplnej. Jest to dlatego tak istotne, że ciepło tracimy nie tylko przez dach, ściany i piwnicę, ale także przez nieodpowiednie okna i drzwi, które stanowią newralgiczne miejsca domu z punktu widzenia izolacyjności cieplnej budynku. Bezwzględnie warto więc zamontować wykonane zgodnie z najnowszymi technologiami energooszczędne drzwi stalowe lub wykończone PCV o dobrym współczynniku przenikalności cieplnej U, czyli takim, który jest nie większy niż 1,3 W/(m2K).

Masywne i ciche

Nowoczesna hurtownia budowlana Bricoman.pl dysponuje kolekcją drzwi wejściowych energooszczędnych o różnym typie wykończenia i o zadowalających parametrach termoizolacyjnych. Optymalną propozycją do domu czy do siedziby firmy będą na pewno drzwi zewnętrzne pasywne, które charakteryzują się wysoką izolacyjnością termiczną i akustyczną, jak również trwałością i modnym designem.

Drzwi pasywne wyróżnia niestandardowo grube i masywne skrzydło, które optymalnie chroni zarówno przed przenikaniem zimna, jak i przed dobiegającym z ulicy czy z klatki schodowej hałasem. Dzieje się tak dlatego, że w skrzydle drzwi pasywnych o grubości około 10 cm znajduje się znacznie więcej materiału termoizolacyjnego niż w drzwiach standardowych, wyposażonych w mniej masywne skrzydło. Wypełnienie z piany poliuretanowej w drzwiach pasywnych stanowi efektywne zabezpieczenie przed stratami ciepła i jednocześnie świetną izolację akustyczną – takie drzwi znajdziesz pod adresem: https://www.bricoman.pl/drzwi-okna-stolarka/drzwi-wejsciowe-i-techniczne/drzwi-wejsciowe-do-domu-mieszkania

Standardowe czy pasywne?

Chociaż drzwi wejściowe pasywne są droższe od standardowych, warto wziąć pod uwagę tę inwestycję. Przede wszystkim z tego względu, że zamontowanie drzwi pasywnych o współczynniku przenikalności cieplnej U wynoszącym 0,8 W/(m2K) pozwoli na znaczne zredukowanie kosztów ogrzewania, a wytłumianie przez nie hałasów podniesie komfort przebywania w domu czy w mieszkaniu.

Drzwi wejściowe pasywne to także dobra propozycja dla osób, które priorytetowo traktują kwestię ochrony środowiska naturalnego. Tego rodzaju drzwi – jako ograniczające zapotrzebowanie na energię do ogrzania domu – stanowią bowiem rozwiązanie ekologiczne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here