Wszelkiego rodzaju inwestycje to temat dość, który ma swoich zwolenników, jak i przeciwników. Druga z wymienionych grup zdecydowanie woli swoje oszczędności skrzętnie chować na koncie w banku, czy pod poduszką. Zwolennicy jednak, po przejrzeniu swoich zasobów pieniężnych od razu szukają możliwości ich inwestycji.

Jeszcze kilka lat wstecz utarło się przekonanie, że możliwość wkładu pieniężnego mają tylko takie osoby, które dysponują naprawdę ogromną sumą. Teraz coraz częściej można przekonać się, że wcale nie trzeba być milionerem, aby nasza cegiełka inwestycyjna przyniosła korzyści. Sam pomysł na początku drogi jest dość odważny, ale też trudny. Nie znając się zupełnie na temacie inwestycji, ciężko jest podjąć racjonalną decyzję. Na całe szczęście inwestorzy na początku swojej ścieżki nie zostają pozostawieni sami sobie. Z pomocą można udać się do profesjonalistów, którzy chętnie pomogą w inwestycji pierwszych oszczędności.

Korzyści z pomocy doradcy inwestycyjnego

Zanim umówimy się na spotkanie, warto jednak zapamiętać kilka ważnych zasad. Zapoznanie się z nimi sprawi, że unikniemy szybkiego rozczarowania. Po pierwsze nie nastawiajmy się na to, że od razu z niewielkich oszczędności zrobi się wielki majątek. Unikajmy również inwestowania pożyczonych pieniędzy. Takie sytuacje przynoszą niestety spore i niepotrzebne problemy. Martwiąc się o czyjeś pieniądze, można nabawić się dodatkowego stresu, gdy zyski przyjdą później, a dług trzeba będzie powoli spłacać.

Wybierając profesjonalne doradztwo inwestycyjne, zapewniamy sobie dużą oszczędność czasu. Na samodzielne analizowanie rynkowych informacji, istniejących spółek i raportów trzeba przeznaczyć sporo dni. Znalezienie w godzinę idealnej inwestycji to jedynie rozmyte nadzieje. Doradca w bardzo ścisły sposób sprawdza sytuację finansową swojego klienta, a także potrafi dobrać odpowiednie propozycje. Dzięki temu inwestor uniknie straty całej puli oszczędności. Korzyścią z pewnością jest pełna kontrola nad wkładem pieniężnym oraz możliwość podejmowania decyzji o zaangażowaniu ich w inwestycję.

Jakie są możliwości inwestycyjne ?

Przeglądając analizy i propozycje na eksperckich stronach można śmiało stwierdzić, że możliwości jest mnóstwo. Jakie są najpopularniejsze ?

Nieruchomości są jedną z najbardziej znanych inwestycji zarówno dla osób, które od dawna istnieją w branży, jak i dla początkujących osób. Dla niektórych jest to inwestycja na lata, a inni w ten sposób cały czas mają możliwość obracania nieruchomościami. Kupno mieszkania, a później wynajem to najczęstsza opcja. Również powodzeniem cieszy się inwestowanie w zakup działek i budowę domów/szeregówek i następnie sprzedaż z zyskiem.

Fundusze inwestycyjne należą do łatwych propozycji, z których wyjście jest bezpieczne i nie przynosi strat. Jednostkę funduszu inwestycyjnego można zakupić w wielu bankach, nie wychodząc z domu. Złożenie odpowiedniej dyspozycji można dokonać on-line praktycznie w każdej placówce. Zaletą jest fakt, że jako inwestorzy możemy mieć papiery wartościowe każdego typu z różnych regionów świata. Warto wiedzieć, że tańszy fundusz zazwyczaj generuje dużo większe zyski.

Obligacje, a zwłaszcza te państwowe są bardzo znanym sposobem inwestycji. Słyną przede wszystkim z bezpieczeństwa lokowania kapitału. Jako inwestorzy jesteśmy chronieni przed nagłą inflacją. Ta forma jest również przeznaczona dla osób, które co miesiąc mogą przeznaczać na zakup niewielkie sumy pieniędzy. Kolejnym rodzajem są obligacje korporacyjne, ale wiążą się one z większym ryzykiem. Niekiedy zysk jest bardziej przyzwoity, ale trudniejsze wyjście z inwestycji to druga strona medalu tego rozwiązania.

Lokaty i konta oszczędnościowe dla wielu osób to podstawowa forma inwestycji długoterminowej. Odkładanie części miesięcznego wynagrodzenia pozwala na uzbieranie konkretnej sumy oszczędności. Dodatkowe oprocentowanie, jakie oferuje nam bank, pozwala na generowanie dodatkowego zarobku. Taka forma inwestycji nie niesie za sobą ryzyka i podejmowania odważnych decyzji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here