Dlaczego warto zainwestować w myjnię z zamkniętym obiegiem wody

Popularność myjni samochodowych stale rośnie. Inwestycja w tego typu biznes może okazać się strzałem w dziesiątkę, zwłaszcza gdy uwzględnisz dodatkowe opcje zwiększające wydajność i ekonomię mycia. Jednym z nich są obiegi zamknięte myjni. Czym są i jakie oszczędności generują?

Czym jest obieg zamknięty wody na myjni samochodowej?

Termin ten bardzo łatwo jest wyjaśnić. Obiegi zamknięte myjni samochodowych bazują na wykorzystaniu turbiny napowietrzającej. Skutkiem działania systemu jest niemal pełen odzysk wody używanej do mycia aut. W najlepszym wariancie taki odzysk pozwala zaoszczędzić do 95% wody, która normalnie trafiłaby do ścieków. Dzięki zastosowaniu systemu zamkniętego zużyta woda jest odzyskiwana i trafia po oczyszczeniu ponownie do układu zasilającego lance i inne narzędzia myjące w Twojej myjni.

Dlaczego system obiegu zamkniętego jest tak ceniony?

Zyski przedsiębiorcy uzależnione są od ilości aut mytych danego dnia, kosztu i czasu trwania jednego impulsu, ilości użytych środków chemicznych i zastosowania zaawansowanego systemu ogrzewania wody. Co istotne, największe oszczędności można wygenerować przez obiegi zamknięte myjni samochodowych. Dlaczego? Ponieważ koszty wody i ścieków mają największy udział procentowy w generowaniu wydatków. Właśnie z tego powodu inwestycja w systemy zamkniętego obiegu wody zapewnia znaczące oszczędności dla inwestorów.

Myjnie z zamkniętym obiegiem wody znajdziesz na: https://rumler.pl/zamkniete-obiegi-wody

Jak działa system zamknięty na myjni samochodowej?

Sercem obiegu zamkniętego jest turbina napowietrzająco-oczyszczająca. Dlaczego jest tak skuteczna? Jej efektywność wyróżnia się na tle innych systemów oczyszczających, w które są wyposażone obiegi zamknięte myjni. Przede wszystkim turbina ta nasyca tlenem wodę, która ma być stosowana do ponownego wykorzystania. Dzięki niskim kosztom eksploatacyjnym i wysokiemu poziomowi natlenowania plasuje się w czołówce systemów oczyszczania pod względem sprawności.

Kolejny powód, dla którego taki system jest bardzo korzystny to brak środków chemicznych stosowanych w obiegu zamkniętym. Trzeba przyznać, że zastosowanie flokulantów, węgla aktywnego czy środków dezynfekujących jest prostsze w realizacji. Jednak efektywność jednostkowa tych systemów nie może się równać z instalacją turbiny napowietrzająco-oczyszczającej.

Jaki jest czas zwrotu inwestycji z obiegiem zamkniętym myjni?

Stopa zwrotu obiegu zamkniętego uzależniona jest od ilości myć. Jeśli Twoja myjnia jest bardzo popularna na tle innych, odczuwasz to zapewne w generowanych dochodach. W takiej sytuacji instalacja obiegu zamkniętego będzie jeszcze bardziej sensowna, bo zwróci się najszybciej. Zwykle na dobrze prosperujących myjniach samochodowych obiegi zamknięte zwracają się już po roku pełnego funkcjonowania stanowisk myjących. Systemy te są dobrym pomysłem również wtedy, gdy myjnia nie jest tak popularna. Dlaczego? Zmniejszenie kosztów prowadzenia myjni przez instalację obiegu zamkniętego pozwoli Ci na zwiększenie czasu trwania impulsów, co przełoży się na zwiększenie zainteresowania ze strony Klientów.

Chcesz wnieść swoją myjnię na wyższy poziom? Sprawdź zamknięte obiegi wody na myjniach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here