Kantory internetowe, choć obecne na rynku od stosunkowo krótkiego czasu, cieszą się coraz większą popularnością. Kto powinien być szczególnie zainteresowany usługami tego typu serwisów?

Dla klientów biznesowych

Wymiana walut jest niezbędna w prowadzeniu biznesu, który swoim zasięgiem wykracza poza granice jednego kraju. Korzystają z niego firmy specjalizujące się w handlu towarami i świadczeniu usług z partnerami zagranicznymi, firmy transportowe, spedycyjne i logistyczne, a także wszelkie przedsiębiorstwa posiadające swoje filie w różnych krajach. -Przy tego typu działalnościach w grę wchodzą znaczne kwoty pieniędzy – mówi specjalista z firmy Kantor Cent – Wymieniając je za pośrednictwem kantorów internetowych klienci biznesowi zyskują możliwość negocjowania kursów i w ten sposób czynienia sporych oszczędności.

Dla podróżników

Każdy, kto regularnie podróżuje za granicę doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że nie opłaca się wymieniać pieniędzy na lotniskach czy dworcach – kantory zlokalizowane w takich miejscac są nastawione na maksymalne zysk, korzystając z ich usług z pewnością stracimy mnóstwo pieniędzy. Kantory internetowe są dużo lepszym rozwiązaniem – możemy z nich korzystać o każdej porze dnia i z każdego miejsca na świecie, wystarczy komputer lub urządzenie mobilne z dostępem do internetu.

Dla pracowników

Kantory internetowe to bardzo wygodne rozwiązanie dla wszystkich, którzy na stałe lub sezonowo pracują poza granicami kraju – zarabiają w obcej walucie ale wydają pieniądze w kraju lub przesyłają swoje wypłaty rodzinie w ojczyźnie. Dzięki e-kantorom zaoszczędzimy sobie mnóstwo czasu, który w normalnych warunkach musielibyśmy spędzić na wymianie waluty w stacjonarnym kantorze i wpłaceniu gotówki na konto bankowe, skąd dopiero moglibyśmy z niej korzystać.

Dla studentów

Nie tylko osoby pracujące za granicą mogą korzystać z e-kantorów – oferta tych serwisów skierowana jest również do studentów przebywających za granicą i ich rodzin. Podobnie jak w poprzednim przypadku umożliwiają one łatwą wymianę waluty, bez chodzenie po kantorach.

Dla kredytobiorców

Od 2011 roku w Polsce obowiązuje ustaw antyspreadowa, na mocy której każdy kredytobiorca, który zaciągnął kredyt w obcej walucie, ma możliwość spłaty swoich zobowiązań właśnie w tej walucie, z pominięciem banków. Spready w kantorach internetowych są bardzo niskie, dzięki temu możemy zaoszczędzić od kilkudziesięciu do nawet kilkuset złotych.

Dla ceniących swój czas

To tylko kilka przykładów, do kogo skierowania jest oferta kantorów internetowych – z ich usług może korzystać absolutnie każdy, kto często wymienia waluty, a jednocześnie ceni sobie wygodę, oszczędność, czas i bezpieczeństwo transakcji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here