Darmowe porady prawne - ratunek dla małego przedsiębiorcy

Prowadząc niewielką działalność gospodarczą, podobnie jak wielkie firmy, często musimy zmierzyć się z zawiłością polskiego prawa. Duże firmy, a zwłaszcza wielkie korporacje, często zatrudniają własnych prawników lub maja podpisane umowy o współpracę z kancelariami prawnymi. Czy będąc właścicielem niewielkiego rodzinnego biznesu lub wręcz samozatrudnionym także musimy ponosić olbrzymie koszty usług prawnych.

Duża liczba ustaw i ciągle zmieniające się przepisy powodują, że każdy przedsiębiorca cały czas musi trzymać rękę na pulsie. Koszt każdej wizyty u prawnika zdecydowanie odczuwają zwłaszcza niewielkie firmy, to wysoko wyspecjalizowane usługi, a pisemne interpretacje przepisów wydawane prze kancelarie słono kosztują. Okazuje się, że nie zawsze ponoszenie takich kosztów jest konieczne. Przy prostych zapytaniach pomogą nam już darmowe porady prawne, których często udzielają początkujące kancelarie oraz studenci, którzy chcą zdobyć doświadczenie. Możemy z takich porad skorzystać na przykład w sytuacji, gdy nie do końca potrafimy zinterpretować jakiś przepis i chcielibyśmy, żeby ktoś przetłumaczył go nam na bardziej codzienny język. Darmowe porady prawne sprawdzą się też w sytuacji, gdy nie jesteśmy pewni, czy nasza firma podlega nowo wprowadzonym przepisom i chcielibyśmy dowiedzieć się, czy w ogóle musimy szczegółowo konsultować problem z naszym prawnikiem.

Innym rozwiązaniem dla drobnego biznesmena będą też porady prawne online. Takie porady nie zawsze okażą się darmowe, ale przynajmniej będą one znacznie tańsze niż opłaty w tradycyjnej kancelarii prawnej. Firmy oferujące doradztwo online w dużej mierze zajmują się głównie prostymi, standardowymi zapytaniami i powielają już sprecyzowane odpowiedzi swoim klientom. Dodatkowo oszczędzają czas, bo nie muszą przejmować się relacjami personalnymi z klientem. Dlatego właśnie porady prawne online w dużej mierze mogą być tak tanie lub nawet darmowe.

Jeżeli jednak mamy do zinterpretowania skomplikowany problem, bardzo nietypową umowę z kontrahentem lub dużą sprawę sądową darmowe porady prawne czy porady prawne online mogą okazać się niewystarczające.

porady prawne online

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here