Czym się kierować przy wyborze monitorów poleasingowych?

0
1270

Sprzęt elektroniczny jest bardzo kosztowny. Warto rozważyć zatem sięgnięcie po rzeczy używane, a w tej kategorii zdecydowanie najlepsze będą urządzenia pochodzące z leasingu. W ten sposób można kupić nie tylko komputery stacjonarne czy laptopy, ale też monitory. Czym kierować się przy ich nabyciu?

Odpowiedni sprzedawca

Rzeczy używane nie muszą być wcale gorsze, a charakteryzują się o wiele lepszą ceną niż te z rynku pierwotnego. Kluczowy jest natomiast wybór dobrego sprzedawcy, by nabyte urządzenia odpowiednio pełniły swoją rolę. Przy prywatnych sprzedawcach zwykle trudno o pewność, gdyż takie osoby kierują się przede wszystkim swoim interesem. Zawsze istnieje zatem pewna doza niepewności czy sprzęt atrakcyjny z zewnątrz, nie okaże się problematyczny już podczas użytkowania. Warto zatem sięgnąć po monitory poleasingowe od firmy specjalizującej się w handlu urządzeniami pochodzącymi z leasingu. Są to zwykle akcesoria od dużych korporacji, a co za tym idzie markowe i przede wszystkim w dobrym stanie. W firmach ekrany są powszechnie używane, natomiast stoją głównie w jednym miejscu i dzięki temu nie są zbytnio narażone na ewentualne uszkodzenia. Wszelkie usterki są też na bieżąco naprawiane, a same urządzenia poddawane są regularnym kontrolom oraz serwisowaniu. Taki sprzedawca zadba też o sprawdzenie czy monitory poleasingowe na pewno są w dobrym stanie technicznym. Tacy eksperci poświadczają za tego typu sprzęt oferując gwarancję, więc dobrze jest wybierać spośród takich ofert. Zwykle takie monitory poleasingowe będą objęte okresem gwarancyjnym rzędu 6-12 miesięcy, więc ewentualne mankamenty zostaną naprawione i nie trzeba się martwić o podejmowanie działań na własną rękę. Na rynku można znaleźć oferty zadowalające zarówno profesjonalnych, jak i amatorskich użytkowników. Istotne będą jednak parametry poszczególnych urządzeń.

Jakie parametry będą kluczowe przy dokonywaniu wyboru?

Ze względów użytkowych najlepiej wybierać akcesoria o jak największej przekątnej ekranu, choć do podstawowych działań wystarczą już te o przekątnej 19-21 cali. Warto zwrócić jednak uwagę na to, że monitory poleasingowe są często dostępne w znacznie większych rozmiarach, sięgających 24 cali, które będą znacznie wygodniejsze, a wcale nie będą o wiele droższe. Przy korzystaniu z gier, oglądaniu filmów czy projektowaniu graficznym, najlepiej sprawdzą się także urządzenia o panoramicznych proporcjach. Ważnym aspektem jest też sam rodzaj matrycy. Po pierwsze to czy będzie ona matowa czy błyszcząca – ta pierwsza jest mniej męcząca dla oczu, ale druga gwarantuje lepszą jakość obrazu, a szczególnie kolorów. W kontekście samego typu matrycy najpopularniejsze są trzy odmiany. Wersje TN to najtańsze warianty, które dobrze sprawują się jednak dla prywatnych użytkowników. Przy częstych pracach graficznych lub bardziej profesjonalnych działaniach, dobrze jest natomiast wybierać matryce VA lub IPS, które zapewniają szerokie kąty widzenia oraz wyższą jakość obrazu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here