krople na zmęczone oczy

Uczucie zmęczonych oczu to powszechne zjawisko – w dobie rozwoju technologi, praca przy komputerze lub czytanie e-booków zamiast tradycyjnych książek to codzienność wielu ludzi. W rezultacie po kilku godzinach przed ekranem pojawia się dyskomfort narządu wzroku. Jak przynieść sobie ulgę?

Co przyczynia się do zmęczenia oczu?

Badania pokazują, że młodzi ludzie spędzają przed komputerami ponad 6,5 godziny dziennie. W trakcie korzystania z urządzeń elektronicznych liczba mrugnięć spada nawet o 30%, co sprawia, że powierzchnia oka nie jest odpowiednio nawilżona. Wtedy pojawia się uczucie dyskomfortu, pieczenia i piasku pod powiekami, a same powieki zaczynają puchnąć. Specjaliści radzą, aby dbać o odpowiednią profilaktykę podczas długotrwałej pracy przed komputerem. Zalicza się do niej organizowanie regularnych przerw – na przykład co 20 minut. Ogromną rolę odgrywają ćwiczenia na akomodacje, które mają na celu rozluźnianie spiętych gałek ocznych. Jednak napięty plan dnia oraz praca pod presją czasu niekiedy sprawia, że zapominamy o działaniach profilaktycznych. Skutecznym oraz praktycznym sposobem na podniesienie komfortu życia i zminimalizowanie uczucia dyskomfortu, jest stosowanie kropel do oczu

Zmęczone oczy krople – szybka ulga w bólu

Szybką ulgę w dolegliwościach związanych z narządem wzroku mogą przynieść krople, nazywane też sztucznymi łzami. Składają się one głównie z wody oraz środków, które zatrzymują ją na powierzchni oka. Występujący w ich składzie kwas hialuronowy zapobiega ich wysychaniu. Inne substancje pomocnicze nawilżają gałkę oczną i dbają o jej odżywienie. Dzięki temu, uczucie pieczenia i piasku pod powiekami znika.

Wybierając krople do oczu, warto stawiać jedynie na preparaty bez konserwantów, które bazują na substancjach biologicznych. Chociaż dodatki chemiczne mają na celu przedłużanie trwałości sztucznych łez, okazuje się, że mogę wywołać reakcję alergiczną, nawet po kilkukrotnym użyciu. W rezultacie zamiast przynieść ulgę zmęczonym oczom wywołują dodatkowe podrażnienie i uciążliwą alergię. Paradoksalnie mogą nawet przyczyniać się do nadmiernego wysuszania oka, tworząc błędne koło, z którego trudno jest wyjść. Renomowaną marką, która słynie z wysokiej jakości preparatów bez konserwantów, jest Pharm Supply, ich produkty można znaleźć na https://pharmsupply.com.pl/. Działające na zmęczone oczy krople tej marki dostępne są w bardzo praktycznych opakowaniach wielokrotnego użytku. Dzięki temu, że są pakowane w oddzielne jednorazowe pojemniczki, możemy je mieć zawsze przy sobie – z powodzeniem zabierzemy je do biura czy też na ważne spotkanie biznesowe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here