Czym są kontenery sanitarne?

0
1015

Chyba każdy z nas kojarzy sporych rozmiarów geometryczne bryły znajdujące się najczęściej w pobliżu placów budowy czy innych miejsc gdzie czasowo może przebywać spora grupa osób, takich jak kempingi, odkryte baseny i inne zbiorniki wodne czy imprezy masowe. Taki przenośny mini budyneczek to właśnie kontener sanitarny!

Wynajem lub zakup kontenera sanitarnego to pomysł, który cieszy się coraz to większą popularnością, głównie wśród firm budowlanych, które realizują projekty w różnych miejscach kraju, w zróżnicowanych warunkach dostępu do obiektów sanitarnych. Takie kontenery (sanitarno- socjalne) mają na swoim wyposażeniu również jednostki Państwowej Straży Pożarnej, dzięki nimi są w stanie zapewnić strażakom odpowiednie warunki nawet podczas długotrwałych i uciążliwych akcji gaśniczych czy ratunkowych.

Czym jest kontener sanitarny?

Jednak jeśli chcemy wiedzieć dokładnie czym są kontenery sanitarne, warto poszperać nieco w internecie, ponieważ wybór różnych modeli jest naprawdę szeroki i ciekawy. Przykłady wraz z opisami znajdziemy na przykład na stronie g-con.pl/kontenery-sanitarne/. Możemy dowiedzieć się stamtąd jak wyglądają i jakie funkcje pełnią najpopularniejsze rodzaje kontenerów sanitarnych, wśród których wyróżnić można:

  • standardowe kontenery sanitarne wyposażone w podstawowe sanitariaty takie jak toaleta i umywalka, które pozwalają w podstawy sposób zabezpieczyć potrzeby sanitarne różnych przedsięwzięć;
  • bardziej rozbudowane kontenery, podsiadające oprócz toalety i umywalki, również wygodne kabiny prysznicowe;
  • kontenery z wydzielonymi pomieszczeniami dla kobiet i mężczyzn, które zapewniają komfort każdej z tych grup i świetnie sprawdzają się przy przedsięwzięciach rekreacyjnych czy imprezach masowych;
  • kontenery sanitarno – socjalne, z wydzielonymi kuchniami, a nawet miejscami do odpoczynku.

Skoro już wiemy czym są kontenery sanitarne, możemy teraz przejść do opisu ich słabych i mocnych stron. Z tych pierwszych, no cóż, na pewno nie są prawdziwymi, zakotwiczonymi w ziemi budynkami i bardziej wybrednym osobom może nieco przeszkadzać ich blaszany wygląd, ale na tym ich wady chyba się kończą. Są ergonomiczne i ekonomiczne w zakupie, transporcie i użytkowaniu, a niewątpliwą zaletą jaką posiada każdy kontener sanitarny jest łatwość w jego przetransportowania i umiejscowienia na nowym terenie. Większość kontenerów może być też wyposażona w system ogrzewania i klimatyzacji, dlatego dobrze sprawdzą się w każdych warunkach pogodowych i klimatycznych, mają też możliwość podpięcia pod kanalizację lub zbiorników na fekalia. W przypadku braku możliwości podłączenia do wodociągu, jest też możliwość zamontowania mobilnych zbiorników na wodę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here