Trade marketing to szeroko pojmowane działania marketingowe, mające na celu wzrost sprzedaży, pozycję i ekspozycję produktów w dystrybucji, utrzymanie bądź polepszenie dotychczasowych relacji z kanałem dystrybucji, partnerską współpracę, a także zrozumienie zasad jej współistnienia, czyli powiązanie producenta z punktem sprzedaży.

Naturalne wsparcie sprzedaży

Eksperci z dziedziny marketingu podkreślają, że trade marketing to nic innego jak naturalne wsparcie sprzedaży, dzięki utrzymaniu pozycji WIN – WIN w partnerskiej współpracy, a także dzięki temu, że stale rozwija się producent i sam kanał sprzedaży. Długookresowym i głównym celem pracy trade marketerów jest liczne uruchamianie promocji, skierowanych do konsumentów, jak i prowadzonych w obszarze B2B. Bardzo ważne jest to, żeby promocje te następowały po sobie w krótkim czasie. Najważniejsze filary w tak pojmowanym marketingu handlowym to: dystrybucja, ekspozycja i rekomendacja. Chodzi więc o dążenia zmierzające do zapewnienia optymalnej dostępności produktu w punktach handlowych, do jego efektywnej ekspozycji, a także o to, by produkt uzyskał najwyższe rekomendacje przez sprzedawców. Analiza efektywności działań w obszarze trade marketingu jest coraz bardziej korzystna. Przedsiębiorcy wiedzą bowiem, że rosną koszty sprzedaży, dlatego zależy im na znalezieniu najskuteczniejszych sposobów, które pomogą im osiągnąć sukces na rynku. Analizowanie sytuacji rynkowej według określonych schematów z dziedziny marketingu może być nawet bardzo kosztowne, aczkolwiek przyniesie jak najlepsze rezultaty.

Komu powierzyć promocję produktów przy pomocy trade marketingu?

Promocję produktów i dbanie o kanały sprzedaży najlepiej zlecić doświadczonym ekspertom z branży, co pomoże zyskać pewność, że konkretne kroki sprzedażowe i analizy specjalistyczne zostaną wykonane bezbłędnie i kompleksowo. Warto na przykład skorzystać z tego, co ma do zaoferowania dom mediowy Codemedia, ponieważ dzięki temu metody promocji będą wykonane w trybie omnichannel, czyli wielokanałowo.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here