Czy obcokrajowiec może wziąć pożyczkę w Polsce

Przez lata utarło się, że pożyczka dla obcokrajowca jest niemożliwa do uzyskania. A kredyt gotówkowy czy kredyt hipoteczny w polskim banku, wymaga posiadania polskiego obywatelstwa. Tak rzeczywiście było, jednak od jakiegoś czasu polskie obywatelstwo nie jest wymagane by otrzymać kredyt gotówkowy czy pożyczkę, a pożyczka dla obcokrajowca możliwa do uzyskania. Udzielają takich pożyczek zarówno banki jak i firmy pożyczkowe. Urząd spraw cudzoziemców odnotowuje wiele takich sytuacji

Zdolność kredytowa jest ważna

Jeśli obcokrajowiec posiada zdolność kredytową i dobrą historię kredytową, może nawet wziąć pożyczkę online. Droga do uzyskania kredytu gotówkowego przez obcokrajowca nie jest trudna. Musi przebywać na terenie Polski, mieć kartę czasowego pobytu lub zamieszkiwać na stałe. Dokumenty możliwe są do uzyskania choćby w urzędzie gminy właściwym dla miejsca pobytu. Pożyczki, w tym pożyczki online udzielane są też osobom na podstawie statusu rezydenta długoterminowego. Aby dostać kredyt, obcokrajowiec musi mieć pobyt czasowy ale też legalne źródło dochodu. Instytucje finansowe wymagają też, by okres spłaty pożyczki nie był dłuższy niż zgodny z prawem czas pobytu.

Pożyczka dla obcokrajowca w polskim banku nie wymaga posiadania polskiego obywatelstwa

Pożyczka dla obcokrajowca bez polskiego obywatelstwa jest dostępna w wielu instytucjach finansowych. Legalne zatrudnienie na terenie kraju, zdolność kredytowa, posiadanie karty stałego pobytu i adres siedziby pracodawcy na terenie Polski, to jednak rzeczy obowiązkowe. W wielu bankach nie trzeba nawet znać języka polskiego.

Tak jak posiadanie polskiego obywatelstwa, znajomość języka polskiego nie jest wymagana

W banku czy innej instytucji można porozumieć się – choćby – w języku ukraińskim. Z uzyskaniem pożyczki czy kredytu nie ma większego problemu. Aby jednak pożyczka nie była zbyt kosztowna, warto spojrzeć na ranking pożyczek. W przypadku osób spoza Polski, niektóre pożyczki i kredyty – pomimo dobrej zdolności kredytowej – są dość drogie.

Kredyt gotówkowy, kredyt hipoteczny, pożyczka online. Możliwości jest wiele

Kredyt lub pożyczkę obcokrajowiec może otrzymać w wielu polskich instytucjach finansowych. Przy pożyczkach online niezbędny jest jednak rachunek bankowy, więc trzeba go wcześniej założyć. Dobrze widziane jest prawo do lokalu mieszkalnego, a także konto bankowe w banku, w którym obcokrajowiec stara się o pożyczkę czy kredyt, jednak nie są to rzeczy wymagane.

Z dokumentami trzeba pójść do instytucji finansowej

Z dokumentami poświadczającymi zatrudnienie, kartą stałego pobytu lub kartą czasowego pobytu, obcokrajowiec może zgłosić się do banku. Oprócz karty pobytu, bank wymaga też dokumentu potwierdzającego tożsamość klienta. W tym przypadku to choćby paszport. Bank wymaga oczywiście oryginałów tych dokumentów. Skserowana karta czasowego pobytu czy innego dokumentu to za mało. By dostać pożyczkę, nie wystarczy jednak przebywać legalnie na terenie kraju czy mieć legalne zatrudnienie. Decyzja o przyznaniu pożyczki lub kredytu zawsze jest indywidualna, ale w razie odmowy możliwe jest rzecz jasna złożenie wniosku w innej instytucji finansowej. Pomaga też wnioskowany krótszy okres spłaty zobowiązania kredytowego – wtedy decyzja częściej jest pozytywna. Oczywiście przy pożyczkach przez Internet, procedura jest inna. Więcej na https://kredytowo.org/ W tym przypadku kartę stałego pobytu, kartę pobytu tymczasowego czy inne dokumenty trzeba zeskanować i wysłać.

Historia kredytowa. Warto ją stworzyć. Kredyt gotówkowy lub kredyt hipoteczny można otrzymać łatwiej

Brak historii kredytowej może być problemem. Aby w przyszłości łatwiej otrzymać kredyt, obcokrajowiec może ją stworzyć, biorąc choćby sprzęt na raty i spłacając pożyczkę w terminie. Będzie bardziej wiarygodny dla banków i instytucji finansowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here