Czy można wynająć wózek widłowy?

Wózki widłowe na stałe wpisały w krajobraz niemal wszystkich fabryk, magazynów i centrów logistycznych na świecie. Wózki widłowe jako jedyne gwarantują komfortowe i efektywne magazynowanie oraz transport bliski różnego rodzaju towarów. Jak się okazuje, aby korzystać z wózków widłowych, nie trzeba ich nawet kupować.

Na rynku istnieje wiele firm, które umożliwiają wynajem wózka widłowego. Cennik w takiej sytuacji jest uzależniony od wielu aspektów. Pierwszym z nich jest m.in. to, czy dana firma chce wynająć wózki widłowego na krótki długi termin. W przypadku wynajmu krótkoterminowego wózków widłowych zazwyczaj ceny podawane są za jedną dobę i w tej jednostce są zdecydowanie droższe niż w przypadku wynajmu długoterminowego, kiedy to koszty podawane są zazwyczaj w ujęciu miesięcznym lub tygodniowym.

Wynajem wózków widłowych – na czym polega?

Wynajmowanie wózków widłowych pozwala cieszyć się z efektywnej pracy profesjonalnych maszyn w doskonałym stanie, bez konieczności angażowania sporej ilości gotówki na zakup floty tego rodzaju maszyn. Warto podkreślić, że koszty związane z zakupem pojedynczej maszyny są stosunkowo wysokie, a cena elektrycznego wózka widłowego z górnej półki to koszt przeszło 100 tysięcy złotych.

Jednym z najbardziej popularnych rozwiązań jest wynajem długoterminowy, który umożliwia korzystanie z różnego rodzaju wózków widłowych przez okres zazwyczaj powyżej 24 miesięcy. W ramach tej usługi, przedsiębiorca może korzystać ze stałej, stabilnej raty całkowitej, która wynosi powyżej 24 miesięcy, jak również elastycznych rat, które są dopasowywane za każdym razem do danej sytuacji ekonomicznej przedsiębiorcy.

W jej ramach, przedsiębiorca może liczyć również usługi serwisowe, które są dopasowane do potrzeb klienta, jak również zapewnienie wózka zastępczego na czas naprawy. Warto wiedzieć, że wiele firm oferujących wynajem długoterminowy wózków widłowych, umożliwia również leasing na wózki widłowe lub klasyczną sprzedaż.

Jakie wózki widłowe można wynająć?

Na rynku jest wiele firm, które zajmują się wynajmem wózków widłowych, zarówno w modelu krótkoterminowym, jak i długoterminowym. Analizując oferty wózków widłowych, można dojść do wniosku, że możliwe jest m.in. wynajęcie ładowarek teleskopowych, wynajęcie elektrycznych wózków widłowych, a także wynajem wózków widłowych z napędem diesla oraz gazowym (wózki widłowe z instalacją LPG).

Poza tym przedsiębiorcy mogą wynająć ciągniki, wózki, a także skorzystać wynajmu wózków widłowych niskiego podnoszenia. Jeśli w Twojej firmie zachodzi konieczność wynajmu wózków niskiego podnoszenia, również nie powinieneś mieć problemu ze znalezieniem satysfakcjonującej Ciebie oferty. Przeglądając oferty, można również znaleźć wózki widłowe z przesuwnym masztem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here