Co zrobić żeby ubezpieczenie OC było tanie

Przy wyborze OC warto wyzbyć się poczucia, że jeśli kupimy najtańsze, to na pewno na tym stracimy, a do tego wyjdzie, że chcemy zaoszczędzić czyli jesteśmy chytrzy. Nic bardziej mylnego, w tej sytuacji oszczędność jest oznaką naszej wiedzy = tanie OC, to najlepsze OC. W takim razie co zrobić, żeby znaleźć najlepsze?

Każdy z nas może sam znaleźć sobie idealne ubezpieczenie samochodu. Jeszcze kilka lat temu nie było to takie oczywiste, baliśmy się sami podejmować takie decyzje, teraz w dobie internetu łatwiej przychodzą nam takie działania. Przecież sami podejmujemy decyzję o zakupie pralki, telewizora czy samochodu, to dlaczego nie miałoby tak być z OC? Warto jedynie uświadomić sobie kilka rzeczy oraz znaleźć dobre miejsce do znalezienia swojej polisy marzeń.

OC takie samo dla każdego?

Istnieje kilka składowych, które wpływają na wysokość naszego OC. Przede wszystkim jest to nasz wiek oraz doświadczenie za kierownicą – wiadomo im jesteśmy młodsi i im jest ono mniejsze, tym cena składki będzie wyższa.

Następnie wchodzą kwestie dotyczące naszego pojazdu – jego wiek, parametry i stan techniczny. Tutaj już nie ma takich oczywistości, bo z jednej strony im starsze auto, tym droższe OC, ale z drugiej strony zbyt nowy samochód też nie wróży niskich opłat. Idealnie byłoby, gdyby nasze cztery kółka miały około 4 lat. Dodatkowo, dobrze dla nas jeśli nie jeździmy sportowym autem o mocnym silniku, bo w takim przypadku OC wzrośnie.

Ostatnia kwestia dotyczy naszego miejsca zamieszkania. Są miasta bardziej narażone na wypadki czy kolizje i tej kwestii nie da się przeskoczyć. Jeśli np. mieszkamy w Warszawie na pewno zapłacimy więcej niż np. w Rzeszowie czy Kielcach.

Dodatkowe opcje

Na wysokość wpływają też ewentualne dodatkowe opcje. Warto pamiętać o tym, że u każdego ubezpieczyciela oferta OC jest zawsze taka sama. Dlatego warto tutaj kierować się ceną – dobre OC, to tanie OC.

Dodatkowe opcje, to nic innego jak wszelkiego rodzaju pakiety, które możemy wybrać ale nie jest to obligatoryjne. Możemy np. do naszego OC dokupić AC, NNW lub Assistance. Dodatkowo warto pamiętać, że nie tylko takie ubezpieczenia ma nam do zaoferowania ubezpieczyciel, jeśli powyższe nas nie interesują możemy pomyśleć np. o ubezpieczeniu domu albo samego siebie lub kogoś z naszych bliskich. Takie ubezpieczenie również może wpłynąć na wysokość ostatecznej kwoty.

Jeszcze taniej!

Istnieją jeszcze dwa sposoby na to, aby nasze OC było jeszcze tańsze.

Po pierwsze – jeśli jesteśmy młodzi warto zaprosić kogoś do spółki, takie działanie pozytywnie wpłynie na nasze ubezpieczenie, ponieważ kierowca z doświadczeniem wprowadzi swoje zniżki.

Po drugie – warto znaleźć nowego ubezpieczyciela. Przedłużające się automatycznie OC zawsze jest gorsze od tego, które możemy sobie znaleźć. Dlatego warto o tym pamiętać przed zbliżającym się terminem naszej polisy. Jeśli zainteresował Cię temat zobacz więcej na  http://kalkulator-ubezpieczen.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here