Bezrobotny nie dostanie raczej kredytu w banku, ale dostanie pożyczkę w prywatnej firmie pożyczkowej

Jeżeli chodzi o szeroko pojęte pożyczki, to przeciętnemu Kowalskiemu pierwsze, co przychodzi na myśl, to kredyt w banku. Tak się jakoś bowiem przyjęło w masowej świadomości, że pożyczek udzielają głównie banki. Tyle że jest niestety drugie dno takiego myślenia, a mianowicie to, że taką pożyczkę w banku bardzo trudno jest dostać. Rozmawia się z doradcą do spraw kredytów, który musi najpierw ustalić naszą zdolność kredytową. Podstawą podczas takiej rozmowy i takiej kwalifikacji do pożyczki jest na pewno wyciąg zarobków z pracy. Bank chce mieć po prostu pewność, że mamy stały dochód i nie będziemy sprawiali problemów przy spłacie. Co jednak zrobić wtedy, gdy na przykład mamy przerwę w zatrudnieniu? Gdy zrezygnowaliśmy z poprzedniej pracy albo nas zwolniono i dopiero szukamy następnej? No cóż, wtedy mamy problem, bo najczęściej kredytu nie dostaniemy.

Czy jest więc jakaś inna opcja, która obejmowałaby coś takiego jak pożyczka dla bezrobotnych? Mówiąc szerzej, pożyczka dla osób bez stałego, regularnego, oficjalnego i udokumentowanego dochodu? Owszem, ale tu już musimy szukać w tak zwanych parabankach, czyli pozabankowych, prywatnych firmach pożyczkowych. One najczęściej, nie tylko nie sprawdzają, czy mamy stałe dochody z pracy, ale i często nie sprawdzają też nawet, czy nie jesteśmy zadłużeni gdzieś indziej, czy nie widniejemy w tak zwanym krajowym rejestrze dłużników. Dlaczego to robią? No cóż, biorą ryzyko na siebie, bo po prostu firmy takie chcą być bardziej konkurencyjne wobec banków i chcą zmienić takie myślenie, że pożyczka wiąże się tylko z bankiem. Jak więc widzimy, jak najbardziej możemy wziąć kredyt także jako osoba (przynajmniej oficjalnie) bezrobotna i możemy tego dokonać w popularnych parabankach oferujących tak zwane chwilówki, a co więcej, są to najczęściej nawet pożyczki online, bez wychodzenia z domu.

To może być dla wielu zaskakujące, ale wybierając sprawdzoną i dobrze znaną firmę pożyczkową, nie musimy się nawet udawać do jej siedziby. Taka szybka pożyczka online jest możliwa na podstawie wypełnienia formularza przez internet, podania swoich danych oraz dołączenia skanu dowodu osobistego. Cały proces nie jest szczególnie skomplikowany, trwa może z kilkanaście minut, a pieniądze na naszym koncie znajdą się po kolejnych kilkunastu minutach, jeżeli mówimy o dniu roboczym (w niedziele i święta może to potrwać do kolejnego dnia roboczego, chyba że w danej firmie pożyczkowej panują inne zasady). Jest to naprawdę świetna opcja na zastrzyk gotówki bez wychodzenia z domu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here