Aranżacja dla podróżnika

Każda podróż zaczyna się w domowym zaciszu, bo to właśnie tu kiełkuje pomysł na daleką wyprawę. Inspiracje możemy czerpać z rożnych rzeczy – z filmu, który właśnie obejrzeliśmy, z przeczytanej książki lub… ściennej dekoracji jaką jest obraz na płótnie. Mapa świata okaże się nie tylko piękną ozdobą, o czym więcej powie nam ekspert od aranżacji wnętrz.

Szukając pomysłów na to, jak ozdobić mieszkanie, warto stawiać na takie akcenty, które nie tylko efektownie się prezentują, ale także coś dla nas znaczą. Dlaczego? Bo w takiej sytuacji stworzymy przestrzeń, która nie tylko zjawiskowo wygląda, ale również taką, która jest ponadczasowa. Gdy w centrum zainteresowania znajdą się nasze pasje, wówczas bez względu na zmieniającą się modę, nasz wystrój zawsze będzie na czasie. – powiedział nam specjalista z Myloview.pl.

Najlepszym tego przykładem są geograficzne obrazy. Mapa świata z pewnością przypadnie do gustu osobom, które kochają podróżować – bez względu na to, czy są to wyprawy w obrębie jednego kontynenty, czy całego globu. Przywołując taką dekorację, należy powiedzieć, że do wyboru są nie tylko mapy, jakie możemy kojarzyć ze szkolnych atlasów. Bogactwo wzorów jest naprawdę imponujące, a lądy, o czym za chwilę się przekonamy, mogą przybierać bardzo różnorodne formy. Przejdźmy więc do konkretnych przykładów wybranych dla nas przez eksperta.

Pomaluj świat na kolorowo!

kolorowo

https://myloview.pl/obrazy/wg-kategorii/mapy/mapa-swiata/

Świat jest bardzo różnorodny – to kolaż różnych kultur, języków, tradycji i wierzeń. Wszystkie te elementy funkcjonują obok siebie, przeplatając się i tworząc zachwycającą mozaikę. I właśnie to bogactwo naszego dziedzictwa stało się dla eksperta źródłem inspiracji:

Jako pierwszy chcę zaproponować obraz, który przywodzi na myśl wielobarwną mozaikę. Jest to wzór, na którym poszczególne kontynenty złożone są z drobnych, kwadratowych punkcików, przypominających artystyczne dzieło. Pełne kolorów przedstawienie nie tylko ożywi przestrzeń, ale stanie się także dominantą wystroju, która zmieni dotychczasowy charakter wnętrza. – wyjaśnił nam ekspert.

Ale to nie jedyny pomysł na dekorację o tak pogodnym charakterze. Druga propozycja to artystyczne w wyrazie obrazy. Mapa świata, która wygląda jak namalowana farbami, sprawi, że nie tylko inaczej spojrzymy na kartograficzne przedstawienie, ale i na sztukę nowoczesną. Ekspert wybrał bowiem dla nas wzór, na którym kontynenty stworzone są z kolorowych, rozchlapanych na płótnie plam. Taka kompozycja będzie się zachwycająco prezentować we współczesnej aranżacji. Jednocześnie ten sam obraz będzie pasował jak ulał do młodzieżowego pokoju, któremu wcześniej brakowało soczystych barw.

Wybierz się w podróż w czasie

Wybierz się w podróż w czasie

https://myloview.pl/obrazy/

Dzisiaj podróżowanie jest łatwiejsze niż kiedykolwiek, bo wszystkie niezbędne informacje są w jednym miejscu – w Internecie. Do dyspozycji mamy GPS, a do pokonywania dystansów samoloty.  Kiedyś jednak sytuacja nie była taka prosta. Trzeba było korzystać ze skomplikowanych narzędzi nawigacyjnych, a podróże odbywały się na statkach. I właśnie do takich czasów nawiązuje przygotowany przez eksperta tryptyk. Mapa świata wyglądająca jak dokument kartograficzny z XV lub XVI wieku będzie się zachwycająco prezentować w wystroju w duchu retro – w salonie lub służbowym gabinecie. Co się znajdzie na takim przedstawieniu?

Będzie to mapa świata zaprezentowana w postaci dwóch rozłożonych połówek globusa z zaznaczonymi południkami i równoleżnikami. Wokół kuli ziemskiej pojawią się natomiast ozdobne ryciny ukazujące sceny mitologiczne lub rodzajowe. Warto podkreślić, że w dawnych czasach mapy były bogato zdobione, dzięki czemu odznaczały się również walorem artystycznym. Taką kompozycję warto oprawić w drewnianą ramę, by zyskała bardziej elegancki charakter. – zaproponował nam ekspert.

Jeśli dysponujemy przestronnym wnętrzem, zamiast jednego płótna wybierzmy właśnie tryptyk, czyli wzór składający się z trzech elementów. To znakomity sposób na to, by ozdobić pokój o dużym metrażu.    

Gdy mniej znaczy więcej

Gdy mniej znaczy więcej

Specjalista z Myloview przygotował także pomysły na to, w jaki sposób można uzupełnić minimalistycznie urządzone mieszkanie miłośnika podróżowania. W tym celu potrzebne będą oszczędne w wyrazie wzory. Mapa świata wcale nie musi wiernie odwzorowywać krain geograficznych, rzek czy położenia miast. Może stanowić tylko pewnego rodzaju zarys, który w umowny sposób ukazuje kontynenty. Doskonałym przykładem jest kompozycja składająca się z samych tylko konturów lądów. Takie przedstawienie sprawdzi się zarówno w minimalistycznej, skandynawskiej, jak i industrialnej stylizacji.

To nie jedyny pomysł. Warto podkreślić, że istnieją także inne oszczędne w wyrazie kompozycje, które sprawdzą się w nowoczesnych aranżacjach. Lądy mogą przypominać pospiesznie wykonany szkic lub geometryczny wzór przywodzący na myśl origami. Tylko od naszej fantazji zależy, czy wybierzemy obraz, który stanie się dominantą w przestrzeni, czy zdecydujemy się na akcent, który w dyskretny sposób uzupełni dotychczasową stylizację. – powiedział nam ekspert.    

Jeśli bliskie nam są dalekie podróże, jeśli kochamy odkrywać nieznane nam dotąd miejsca, wprowadźmy do swojego mieszkania akcent, który będzie nas inspirował do kolejnych wypraw. Efektowna mapa świata nie tylko ozdobi przestrzeń, ale stanie się dla nas bodźcem do planowania kolejnych wojaży!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here