Odpowiedni program antywirusowy stanowi podstawę bezpiecznego korzystania z komputera oraz internetu. Wiedzą o tym zarówno użytkownicy domowi, jak i posiadacze firm. Jednak skuteczny antywirus często spowalnia działanie komputera poprzez częste aktualizacje, skanowanie i wiele innych niezbędnych czynności. Kompromisem pomiędzy skutecznością programu antywirusowego a maksymalną wydajnością urządzeń wydają się być antywirusy w chmurze.

Jak działa antywirus w chmurze?

Oprogramowanie antywirusowe udostępniane za pomocą chmury, czyli zewnętrznego serwera danych, jest rozwiązaniem, które z powodzeniem użytkowane jest przez firmy informatyczne oraz użytkowników komputerów na całym świecie. Zalet antywirusa zarządzanego z poziomu chmury jest wiele, a najważniejsze z pewnością stanowi brak konieczności pobierania i wykonywania ręcznych aktualizacji na komputerze czy zachowanie optymalnej wydajności sprzętu także w trakcie skanowania systemu. Antywirus w chmurze daje również możliwość blokowania niepożądanych stron www czy ochronę przed podejrzanymi załącznikami przesyłanymi pocztą elektroniczną. Nie do przecenienia jest także oszczędność przestrzeni dyskowej – tradycyjne aktualizacje antywirusów pochłaniają lwią część naszego dysku twardego.

F-Secure PSB Computer Protection dla Windows

Na coraz bogatszym rynku programów antywirusowych zarządzanych i udostępnianych z poziomu chmury, uwagę zwraca F-Secure PSB Computer Protection, dostępny w promocyjnej cenie 60 zł brutto za rok na jedno stanowisko robocze. Jednak niski koszt przy zapewnieniu kompleksowej ochrony antywirusowej, to niejedyna zaleta programu. Dostępne pod adresem https://fsecure-psb.pl/sklep/antywirus-na-komputer/f-secure-psb-computer-protection/ oprogramowanie zapewnia pełne bezpieczeństwo zarówno urządzeniom pracującym w oparciu o system operacyjny Windows, jak i Mac OS.

F-Sceure PSB dla Windowsa to gwarancja wielowymiarowej ochrony całego środowiska komputowego. Szczególny nacisk położony został na bezpieczeństwo w sieci, będące strategicznym zagadnieniem z punktu widzenia rozwoju internetu i jego wykorzystania w pracy biurowej i domowej. Program skutecznie zabezpiecza przed złośliwym oprogramowaniem, dzięki zastosowaniu wielosilnikowej ochrony. Dodatkową zaletą jest także szybsza reakcja oraz mniejsze zużycie zasobów. Dzięki zaawansowanej ochronie DeepGuard każdy podejrzany program lub plik uruchamiane są w ograniczonym środowisku, co pozwala zapobiec przedostawaniu się zawirusowanych elementów do systemu. Z kolei dzięki zastosowaniu pełnej automatyzacji w zarządzaniu poprawkami, wszelkie wykryte luki w zabezpieczeniach są natychmiast raportowane, a aktualizacje pobierane i instalowane automatycznie. F-Secure oferuje także bogatą gamę pozostałych zabezpieczeń, takich jak łatwiejsze zarządzanie zaporą sieciową, ochronę przeglądania stron www, czy pełną kontrolę i zabezpieczenie urządzeń zewnętrznych: pamięci, dysków czy napędów DVD.

F-Secure PSB Computer Protection dla Mac OS

Mając na uwadze rosnące wykorzystanie urządzeń pracujących w oparciu o system operacyjny Mac OS, twórcy programu F-Secure PSB oferują również zaawansowane rozwiązania dla komputerów i innych urządzeń od Apple. Kluczem do skuteczności programu jest nie tylko kompleksowa ochrona, ale także szybsza niż w przypadku produktów konkurencyjnych, reakcja na wykryte zagrożenie. Zastosowanie mechanizmu XEFENCE pozwala chronić system operacyjny przed oprogramowaniem i plikami o niewiadomym pochodzeniu, monitoruje ewentualne podsłuchy mikrofonu czy kamery internetowej, zwiększa również skuteczność w blokowaniu trojanów czy exploitów. Podobnie jak w przypadku wersji dla Windows, również F-Secure na MAC OS oferuje użytkownikowi wielosilnikową ochronę, oferuje bezpieczne przeglądanie witryn, monitorując i chroniąc informacje zbierane w czasie rzeczywistym.

Wejdź na stronę http://www.vida.pl/ i dowiedz się więcej na temat możliwości programu F-Secure PSB Computer Protection, korzystając z promocyjnego dostępu w cenie 60 zł na rok.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here