5 miejsc, w których warto postawić automat vendingowy ze zdrową żywnością

0
3083

Polacy pokochali zdrową żywność. Z pewnością pewnym ułatwieniem dla konsumentów stało się to, że dostępne na rynku fit produkty stały się po prostu smaczne. Z tego powodu, zmieniają się też nawyki dotyczące przekąsek. Chipsy, paluszki odchodzą do lamusa – nadchodzi era orzeszków, ziaren, suszonych owoców, batoników bez cukru itd. Takie i inne snacki możesz umieścić w swoim automacie vendingowym. Jak zwykle nie liczy się tylko oferta produktowa, ale też miejsce, w którym umieścisz maszynę. Zastanów się dobrze, zanim podejmiesz tę strategiczną decyzję.

Dworzec autobusowy / kolejowy / lotnisko

Pętle komunikacji miejskiej i innych środków transportu to miejsca, w których przewija się najwięcej ludzi. Są oni często w biegu i nie mają dostępu do zwykłych sklepów spożywczych, które mogłyby zaoferować zdrowsze przekąski. Minusem tej przestrzeni jest dostęp do niesprofilowanej grupy docelowej. Z drugiej strony oferta produktów fit może stanowić konkurencję dla innych automatów vendingowych, których zawartość nie będzie tak zróżnicowana.

Siłownia

Według corocznych raportów „The European Health & Fitness Market” przygotowywanych przez Deloitte, w 2017 r. 2,91 mln Polaków korzystało z usług oferowanych przez siłownię, kupując karnet lub inną formę zobowiązania. Co oznacza, że co 12 Polak przebywał tam kilka razy w tygodniu. Zaopatrzenie automatów vendingowych w bakalie, batoniki proteinowe i umieszczenie w sportowej przestrzeni, może okazać się strzałem w dziesiątkę. Dietetycy wręcz zalecają tego rodzaju przekąski przed lub chwilę po treningu, stąd cieszą się one w kręgu konsumentów dbających o zdrowie duża popularnością.

Kino

Większość osób nie wyobraża sobie oglądania dobrego filmu w kinie bez chrupania ulubionego przysmaku. Z tego względu, że polscy konsumenci są coraz bardziej świadomi tego, co jedzą, fit opcja może okazać się tą bardziej atrakcyjną niż tłuste nachosy. Jak wskazuje raport GUS z 2016 r., kina umiejscowione szczególnie w dużych miastach i aglomeracjach cieszą się olbrzymim powodzeniem i przyciągają do siebie wiele milionów widzów. Z tego względu postawienie w okolicy maszyny zaopatrzonej w zdrowe przekąski bakaliowe może przynieść Ci wiele profitów.

Biurowce

Często na obszarach, gdzie stoi wiele biurowców oraz w centrach biznesowych miast, trudno znaleźć zwykły, spożywczy sklep, w którym można zakupić przekąskę lub drugie śniadanie. zaopatrzenie automatu vendingowego w bakalie, przekąski bakaliowe czy batony zbożowe i postawienie w holu czy przy drzwiach wejściowych do budynku, może być dobrym pomysłem. Codziennie przewija się tam wiele osób, które wchodząc czy wychodząc z budynku być może zmienią decyzję zakupową i zdecydują się na zdrową przekąskę zamiast batonika z dużą ilością cukru w sklepie, do którego muszą iść kilkanaście minut.

Korytarz szkolny

Odkąd została wprowadzona tzw. ustawa sklepikowa, na terenie szkół nie mogą być sprzedawane wysoko przetworzone produkty lub zawierające szkodliwe składniki, jak np. syrop glukozowo-fruktozowy. Możesz więc umieścić tu tylko takie maszyny, które zostaną wyposażone w zdrowe przekąski bakaliowe oraz batony zbożowe. Dzieci często szukają urozmaicenia do drugiego śniadania, więc w takich przypadkach paczka bakalii będzie jak znalazł.

Jak widzisz, zaopatrzenie automatów vendingowych w zdrową żywność może być naprawdę dobrym pomysłem. Oprócz zysków, które możesz otrzymać z utargów, będziesz mógł czuć się dumny, że propagujesz zdrowe nawyki żywieniowe wśród Polaków.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here