salon feyzjerski

Kiedy zaczynasz czuć, że praca na etacie powoli cię ludzi i uważasz, że twoje pomysły oraz zaangażowanie nie są doceniane to możesz spróbować swoich sił otwierając własną działalność gospodarczą. Własny salon fryzjerski jest rozwiązaniem tego problemu. Niesie to za sobą mnóstwo plusów, ale tak jak wszystko posiada też swoje minusy, które powinniśmy uwzględnić decydując się na wybór takiej opcji. Sprawdź, jak wejść na rynek usług fryzjerskich!

Przeczytaj też: https://www.zlecenia.pl/blog/wlasny-salon-fryzjerski/

Jednoosobowa działalność gospodarcza

Prowadząc taką formę salonu fryzjerskiego, posiadasz pełną kontrolę nad swoją pracą. Jesteś przecież właścicielem, reprezentantem oraz jedynym pracownikiem kropkę ty sam decydujesz się na podejmowanie własnych kroków oraz odpowiadasz za każde niedociągnięcia. Zdecydowanym plusem jest to, że jest to mało obarczona formalnościami działalność gospodarcza. Prowadzenie ewidencji finansowej jest również o wiele prostsze. Na początku nie jest wymagany wkład własny, co jest szczególnie ważne, kiedy jesteśmy młodymi i dopiero raczkującym i w tym temacie osobami.

Ulga na start – czy mogę z niej skorzystać?

Decydując się na prowadzenie jednoosobowej działalności, kiedy robimy to po raz pierwszy możemy liczyć na pewno ulgi podatkowe oraz ubezpieczeniowe. Na pierwsze sześć miesięcy przypada nam zwolnienie z płacenia składek. Jedyne warunki, które musimy w spełniać jest to wyżej wspomniany pierwszeństwo w naszych działaniach gospodarczych lub minimum 60 dniowa przerwa od zakończenia poprzednie działalności. Nie możemy również wykonywać pracy dla innych podmiotów. Na taką ulgę nie możemy liczyć, jeśli nie jesteśmy ubezpieczeni w KRU zamiast w ZUS. W momencie spełnienia tych wszystkich warunków, jesteś zobowiązani do złożenia zgłoszenia do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych na ubezpieczenie zdrowotne za pomocą formularza ZZA. Mamy na to dokładnie tydzień od momentu założenia działalności. 

Wyposażenie salonu fryzjerskiego

Na wyposażenie składa się w szereg wymogów, które należy spełnić, aby nasz lokal mógł być funkcjonalny oraz legalnie nazwany salonem fryzjerskim. Budynek musi być przede wszystkim odrębny lub w istotny sposób musi być wyodrębniona jego część, w której będzie znajdował się lokal. Wejście musi prowadzić wyłącznie do zakładu. Nie możemy być wspólnie dla zakładu i innych części budynku, na przykład mieszkań. Wymagane jest dodatkowo wydzielone miejsce, na świadczenie usług z użyciem wody ciepłej zimnej, pomieszczenia socjalnego dla nas lub ewentualnych pracowników gdzie będą mogli spożyć posiłek. Ważne jest to, aby klienci mieli wyznaczoną strefę, która będzie spełniała rolę poczekalni. Będą musiały się w niej znajdować wieszaki na odzież, pomieszczenie sanitarne tak jak ubikacja z umywalką, sedesem oraz dostępem do bieżącej wody. Do tego wszystkiego powinna znajdować się osobne pomieszczenie na odzież roboczą dla fryzjera.

Zobacz też: http://www.itcgrupa.pl/zawod-fryzjera-kwalifikacje/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here