Sprężarka powietrza o kompaktowym kształcie będzie doskonała do warsztatu

0
870

Sprężarki powietrza są chętnie i często wykorzystywane przy pracach warsztatowych. Zazwyczaj kojarzą się z pompowaniem opon do samochodu, jednak nie tylko w warsztacie wulkanizacyjnym będą przydatne. Sprawdzą się także w wielu przedsiębiorstwach produkcyjnych. Jedynie w zależności od ciebie będzie zależało, którą wybierzesz dla siebie.

Czym jest sprężarka powietrza?

Sprężarka powietrza jest urządzeniem, które wymusza przepływ gazu oraz jego wysokie ciśnienie. Zasada jego działania opiera się na zasysaniu gazu pod określonym ciśnieniem a następnie na jego sprężaniu, czyli podwyższaniu ciśnienia do zadanej wartości. Przy okazji generowane są duże ilości ciepła, którą muszą być odbierane za pomocą chłodnic.

Sprężarki powietrza można podzielić na trzy typy: wentylatory, dmuchawy i kompresory. Każdy z tych typów posiada inny stosunek wartości wejściowych i wyjściowych powietrza. Najbardziej efektywnie działają kompresory, które najmocniej sprężają powietrze – nadają mu najwyższą wartość ciśnienia końcowego.

Budowa sprężarki powietrza

Ze względu na budowę mechanizmu tłoczącego powietrze wyróżnić można kilka rodzajów sprężarek, w tym śrubowe, łopatkowe, spiralne, membranowe  czy z tłokami wirującymi. Praktycznie w każdym urządzeniu najbardziej istotny jest wirnik, czyli element poddawany szybkim obrotom, wymuszającym powstanie podciśnienia, zassanie gazu, a następnie jego sprężenie.

Jedną z ogromnych zalet wysokowydajnych sprężarek o dużej mocy jest możliwość podpięcia ich do wielu zbiorników gazu. To rozwiązanie jest użyteczne w zaawansowanej pneumatyce, gdyż umożliwia ciągłą pracę i bezustanne zasilanie systemu oczekiwanym gazem, bez wahań mocy. Dzięki temu mogą zagwarantować bezpieczeństwo całego układu pneumatycznego, wykorzystywanego na przykład na linii produkcyjnej.

Nowoczesne sprężarki powietrza: trzy ważne zalety

Sprężarki powietrza oferowane przez Czemar to nowoczesne urządzenia najwyższej jakości. Ich konstrukcja sprawia, że odznaczają się bardzo wydajną pracą, która przekłada się na niewysoki zużycie energii oraz minimalizuje straty w tym zakresie. Dzięki temu urządzenie pozwala zmniejszyć codzienne koszty eksploatacyjne w porównaniu z tymi, jakie byłyby poniesione przy użyciu starszych modeli sprężarek.

Nowoczesne sprężarki powietrza osiągają także bardzo wysoką wydajność, nawet do 50 m3 / minutę. Dzięki temu praca z nimi jest szybka i efektywna.

Nie do pominięcia są także rozmiary oferowanych urządzeń. Wiele z nich zostało tak opracowanych, aby zajmowały jak najmniejszą przestrzeń i były zdolne do wydajnej, ciągłej pracy, przy jednoczesnym kompaktowym kształcie, ułatwiającym korzystanie z nich. Dzięki temu są doskonałe praktycznie do każdego warsztatu, ułatwiając pracę i nie zabierają cennej przestrzeni.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here